Meer dan half miljoen mensen wereldwijd besmet met corona
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het aantal mensen dat wereldwijd besmet is geraakt met het coronavirus is ruim boven een half miljoen gestegen. Het dodental bedraagt 25.000. Dat heeft het hoofd van de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO) vrijdag bekendgemaakt. Ook deed hij wederom een oproep om meer beschermende uitrusting ter beschikking te stellen aan medisch personeel.
Directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de WHO riep landen op af te zien van het gebruik van geneesmiddelen die niet aantoonbaar effectief zijn tegen het longvirus. Hij bedankte verscheidene nationale organisaties voor het aanleveren van cyberinformatie na een toename van onlineoplichting en cyberaanvallen op het VN-agentschap en de WHO-directeur zelf.
Meer dan 100.000 mensen zijn inmiddels hersteld van het virus. "We staan pas aan het begin van het gevecht. We moeten kalm en verenigd blijven en samen blijven werken", aldus Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
45 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
3 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
11 uur geleden