Meer dan half miljoen mensen wereldwijd besmet met corona
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het aantal mensen dat wereldwijd besmet is geraakt met het coronavirus is ruim boven een half miljoen gestegen. Het dodental bedraagt 25.000. Dat heeft het hoofd van de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO) vrijdag bekendgemaakt. Ook deed hij wederom een oproep om meer beschermende uitrusting ter beschikking te stellen aan medisch personeel.
Directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de WHO riep landen op af te zien van het gebruik van geneesmiddelen die niet aantoonbaar effectief zijn tegen het longvirus. Hij bedankte verscheidene nationale organisaties voor het aanleveren van cyberinformatie na een toename van onlineoplichting en cyberaanvallen op het VN-agentschap en de WHO-directeur zelf.
Meer dan 100.000 mensen zijn inmiddels hersteld van het virus. "We staan pas aan het begin van het gevecht. We moeten kalm en verenigd blijven en samen blijven werken", aldus Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
5 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
12 uur geleden