Meer dan half miljoen coronabesmettingen in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in Rusland is de 500.000 voorbij. De autoriteiten melden dat de afgelopen 24 uur bij nog eens 8779 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Het totale aantal vastgestelde besmettingen in het land staat daarmee op 502.436. Het dodental steeg met 174 naar 6532. Rusland heeft na de Verenigde Staten en Brazilië het hoogste aantal coronagevallen gemeld. Het officiële dodental is relatief laag in vergelijking met andere zwaar getroffen landen.
De autoriteiten in hoofdstad Moskou hebben deze week de strenge lockdown grotendeels ingetrokken. De miljoenen inwoners van de stad kunnen zich weer vrijelijk bewegen. Critici zeggen dat het te vroeg is om dergelijke maatregelen te versoepelen en denken dat de autoriteiten daar politieke redenen voor hebben.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
6 uur geleden