Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
De voorgaande nachten waren er daardoor naar schatting ook al honderden slapers. Afgelopen nacht was echter voor het eerst dat Schiphol veldbedden neerzette. Ook zijn er woensdagochtend ontbijtjes uitgedeeld.
Volgens een woordvoerder is het lastig exacte aantallen te noemen. De bedden stonden zowel in de vertrekhal als achter de security. Vooral van de slaapplekken in de vertrekhal is veel gebruikgemaakt, aldus de zegsman.
700 annuleringen
Achter de security hebben ook weer veel mensen zelf een stoel of rustig plekje opgezocht om de nacht door te brengen. Dit betreft onder meer reizigers die geen visum voor het Schengengebied hebben en die dus niet zomaar de luchthaven uit konden om in een hotel te slapen.
Of al deze mensen woensdag alsnog in een vliegtuig kunnen stappen, is onzeker. Door de sneeuwval en sterke wind zijn er woensdag al meer dan 700 annuleringen. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten
Niet naar luchthaven komen
Schiphol verwacht dat dit aantal nog verder zal oplopen. In totaal stonden er woensdag ongeveer 1100 vluchten op de planning.
Alle reizigers van wie de vlucht niet gaat en die nog niet op Schiphol zijn, worden opgeroepen om niet naar de luchthaven te komen. Iedereen wordt ook aangeraden zijn of haar vluchtinformatie goed in de gaten te houden, aldus Schiphol.
Ook op Rotterdam The Hague Airport worden woensdagochtend meerdere vluchten geschrapt om de winterse omstandigheden. Op Eindhoven Airport oogt het vliegschema als normaal en is geen sprake van grote vluchtuitval.
Meer uit Financieel
SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
1 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.
4 uur geleden