Meer dan dertig doden geborgen uit Potomac na vliegtuigcrash
WASHINGTON (ANP) - Uit de rivier de Potomac bij de luchthaven van Washington zijn volgens de omroep NBC meer dan dertig doden geborgen. Een vliegtuig uit de staat Kansas dat ging landen op de luchthaven Reagan National, kwam in botsing met een legerhelikopter en verdween in de rivier. In het vliegtuig zaten 64 mensen, in de helikopter drie.
De temperatuur van het water is volgens media 2,7 graden. Er wordt gevreesd dat er geen overlevenden zijn. Honderden reddingswerkers proberen slachtoffers te vinden.
De burgemeester van Washington, Muriel Bowser, heeft in een boodschap in de ochtend "liefde en gebeden doen uitgaan naar allen die getroffen zijn door de tragedie" in een voorstad van haar stad. Ze doelt naar eigen zeggen op "familie, geliefden en gemeenschappen die verlies lijden tijdens deze afschuwelijke tragedie". De burgemeester verwacht dat de autoriteiten rond 13.30 uur onze tijd op een persconferentie meer informatie geven over de botsing van een verkeersvliegtuig van het type Canadair Regional Jet-700 en een Black Hawk-helikopter.
Het is het eerste ernstige ongeluk met een passagiersvliegtuig in de Verenigde Staten sinds februari 2009. Toen kwamen vijftig mensen om het leven bij een crash kort voor de landing van een vliegtuig van het type Bombardier Q400 in Buffalo in het uiterste westen van de staat New York.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
49 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
2 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
7 uur geleden