Meer dan dertig doden geborgen uit Potomac na vliegtuigcrash
WASHINGTON (ANP) - Uit de rivier de Potomac bij de luchthaven van Washington zijn volgens de omroep NBC meer dan dertig doden geborgen. Een vliegtuig uit de staat Kansas dat ging landen op de luchthaven Reagan National, kwam in botsing met een legerhelikopter en verdween in de rivier. In het vliegtuig zaten 64 mensen, in de helikopter drie.
De temperatuur van het water is volgens media 2,7 graden. Er wordt gevreesd dat er geen overlevenden zijn. Honderden reddingswerkers proberen slachtoffers te vinden.
De burgemeester van Washington, Muriel Bowser, heeft in een boodschap in de ochtend "liefde en gebeden doen uitgaan naar allen die getroffen zijn door de tragedie" in een voorstad van haar stad. Ze doelt naar eigen zeggen op "familie, geliefden en gemeenschappen die verlies lijden tijdens deze afschuwelijke tragedie". De burgemeester verwacht dat de autoriteiten rond 13.30 uur onze tijd op een persconferentie meer informatie geven over de botsing van een verkeersvliegtuig van het type Canadair Regional Jet-700 en een Black Hawk-helikopter.
Het is het eerste ernstige ongeluk met een passagiersvliegtuig in de Verenigde Staten sinds februari 2009. Toen kwamen vijftig mensen om het leven bij een crash kort voor de landing van een vliegtuig van het type Bombardier Q400 in Buffalo in het uiterste westen van de staat New York.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
7 uur geleden