Meer dan dertig doden geborgen uit Potomac na vliegtuigcrash
WASHINGTON (ANP) - Uit de rivier de Potomac bij de luchthaven van Washington zijn volgens de omroep NBC meer dan dertig doden geborgen. Een vliegtuig uit de staat Kansas dat ging landen op de luchthaven Reagan National, kwam in botsing met een legerhelikopter en verdween in de rivier. In het vliegtuig zaten 64 mensen, in de helikopter drie.
De temperatuur van het water is volgens media 2,7 graden. Er wordt gevreesd dat er geen overlevenden zijn. Honderden reddingswerkers proberen slachtoffers te vinden.
De burgemeester van Washington, Muriel Bowser, heeft in een boodschap in de ochtend "liefde en gebeden doen uitgaan naar allen die getroffen zijn door de tragedie" in een voorstad van haar stad. Ze doelt naar eigen zeggen op "familie, geliefden en gemeenschappen die verlies lijden tijdens deze afschuwelijke tragedie". De burgemeester verwacht dat de autoriteiten rond 13.30 uur onze tijd op een persconferentie meer informatie geven over de botsing van een verkeersvliegtuig van het type Canadair Regional Jet-700 en een Black Hawk-helikopter.
Het is het eerste ernstige ongeluk met een passagiersvliegtuig in de Verenigde Staten sinds februari 2009. Toen kwamen vijftig mensen om het leven bij een crash kort voor de landing van een vliegtuig van het type Bombardier Q400 in Buffalo in het uiterste westen van de staat New York.
Meer uit Buitenland
FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
39 minuten geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
11 uur geleden