Meer dan dertig doden geborgen uit Potomac na vliegtuigcrash
WASHINGTON (ANP) - Uit de rivier de Potomac bij de luchthaven van Washington zijn volgens de omroep NBC meer dan dertig doden geborgen. Een vliegtuig uit de staat Kansas dat ging landen op de luchthaven Reagan National, kwam in botsing met een legerhelikopter en verdween in de rivier. In het vliegtuig zaten 64 mensen, in de helikopter drie.
De temperatuur van het water is volgens media 2,7 graden. Er wordt gevreesd dat er geen overlevenden zijn. Honderden reddingswerkers proberen slachtoffers te vinden.
De burgemeester van Washington, Muriel Bowser, heeft in een boodschap in de ochtend "liefde en gebeden doen uitgaan naar allen die getroffen zijn door de tragedie" in een voorstad van haar stad. Ze doelt naar eigen zeggen op "familie, geliefden en gemeenschappen die verlies lijden tijdens deze afschuwelijke tragedie". De burgemeester verwacht dat de autoriteiten rond 13.30 uur onze tijd op een persconferentie meer informatie geven over de botsing van een verkeersvliegtuig van het type Canadair Regional Jet-700 en een Black Hawk-helikopter.
Het is het eerste ernstige ongeluk met een passagiersvliegtuig in de Verenigde Staten sinds februari 2009. Toen kwamen vijftig mensen om het leven bij een crash kort voor de landing van een vliegtuig van het type Bombardier Q400 in Buffalo in het uiterste westen van de staat New York.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
6 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
9 uur geleden