Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 90.000 mensen moeten vluchten voor branden Californië

Meer dan 90.000 mensen moeten vluchten voor branden Californië

LOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - Meer dan 90.000 mensen moeten in de buurt van de Amerikaanse stad Los Angeles hun huis uit vanwege natuurbranden. Honderdduizenden andere inwoners van Californië zitten zonder stroom. Twee brandweerlieden liepen ernstige brandwonden op.

In het gebied woeden twee grote branden. Het gaat om de Silverado Fire buiten de stad Irvine en de Blue Ridge Fire bij de plaats Yorba Linda. "Het is krankzinnig. Zelfs in de auto prikken mijn ogen, neus en keel", zei een Franse medewerker van een bedrijf in Irvine.

Het vuur heeft een gebied van duizenden hectaren verwoest, maar voor zover bekend gingen geen gebouwen in vlammen op. Elektriciteitsbedrijven hebben uit voorzorg de stroomvoorziening van honderdduizenden huishoudens afgesloten. Zo moet worden voorkomen dat brand uitbreekt door beschadigingen aan elektriciteitskabels.

Klimaatverandering

Californië kampt al maanden met verwoestende natuurbranden. Sinds het begin van het jaar is ruim 16.000 vierkante kilometer land verwoest. Duizenden woningen gingen in vlammen op en meer dan dertig mensen kwamen om het leven.

De autoriteiten in de staat hebben een verband gelegd met klimaatverandering. Door het drogere weer zouden branden sneller om zich heen kunnen grijpen.

Meer uit Buitenland

Britse minister: vertrek premier Starmer staat nog niet vast

LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.

50 minuten geleden
Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

3 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

4 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

5 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

5 uur geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

7 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

7 uur geleden