Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 80.000 Oekraïense vluchtelingen in Duitsland

Meer dan 80.000 Oekraïense vluchtelingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - In Duitsland zijn inmiddels meer dan 80.000 vluchtelingen uit Oekraïne aangekomen, zegt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken woensdag. Dat zijn er dik 30.000 meer dan twee dagen geleden.

Het land wordt overweldigd door de grote stroom vluchtelingen, stelt een lid van het regionale parlement in de deelstaat Beieren. Hij spreekt er schande van dat sommige gevluchte Oekraïners de nacht in het station van München, waar een opvanglocatie is, op de grond hebben moeten doorbrengen. "Eigenlijk ontbreekt het aan alles: van elektriciteit tot toiletten tot slaapgelegenheid", zei Fabian Mehring volgens de Duitse krant TZ.

Hij wijst erop dat tijdens corona vele levens in Beieren zijn gered en mensen goed zijn beschermd. "Het credo van 'whatever it takes' dat werd geformuleerd, moet nu ook gelden voor die mensen die onbeschrijfelijk lijden ervaren als gevolg van de aanval van Poetin op Oekraïne en die ons om hulp vragen", aldus Mehring.

De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR maakte eerder woensdag bekend dat ruim 2,15 miljoen mensen uit Oekraïne zijn gevlucht. Door het aanhoudende geweld vluchten dagelijks nog steeds veel mensen het land uit. Het is niet duidelijk hoeveel vluchtelingen precies in Duitsland zijn aangekomen, omdat er in de Europese Unie geen grenscontroles zijn.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Rome wil binnen vijf jaar zwemmers in de Tiber

ROME (ANP/RTR) - De burgemeester van Rome wil de Tiber binnen vijf jaar openstellen voor zwemmers. Zwemmen in de rivier die door de Italiaanse hoofdstad stroomt, is al jaren niet toegestaan.

6 minuten geleden
Labour-topfiguur weg als ambassadeur wegens banden met Epstein

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson van Labour, is ontslagen als gevolg van banden met de inmiddels overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft dit in Londen bekendgemaakt.

19 minuten geleden
Poolse Europarlementariërs danken Nederlandse piloten

STRAATSBURG (ANP) - Poolse Europarlementariërs van de centrumrechtse EVP en liberale Renew hebben Nederlandse en Poolse F-35-piloten bedankt voor het neerhalen van Russische drones. Samen met Poolse sociaaldemocraten, Groenen en Linksen zien ze de drones als provocatie van de Russische president Poetin, die wil kijken hoever hij kan gaan.

39 minuten geleden
Bondsdag heft immuniteit op van omstreden AfD-parlementariër

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Bondsdag heeft de parlementaire onschendbaarheid van parlementslid Maximilian Krah opgeheven. Tegen de 48-jarige volksvertegenwoordiger van de partij Alternative für Deutschland (AfD) loopt sinds mei een onderzoek bij justitie naar aanleiding van verdenkingen van corruptie en witwassen.

43 minuten geleden
Letland sluit luchtruim langs Russische grens na drones in Polen

RIGA (ANP) - Na Polen sluit ook Letland deels zijn luchtruim langs de grens met Rusland en Belarus. De Letse krijgsmacht drong daarop aan nadat Russische drones in de nacht van dinsdag op woensdag Polen waren binnengevlogen.

54 minuten geleden
Polen beperkt vliegverkeer in oosten na incident met drones

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.

2 uur geleden
Spoedzitting VN-Veiligheidsraad over drones in Pools luchtruim

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in spoedzitting bijeen op verzoek van Polen. Dit heeft het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Polen wendt zich tot de raad vanwege de schendingen van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.

3 uur geleden