Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 800 vrachtwagens met hulpgoederen Gaza binnengereden

Meer dan 800 vrachtwagens met hulpgoederen Gaza binnengereden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor humanitaire hulp (OCHA) zegt dat woensdag 808 vrachtwagens met humanitaire hulpgoederen de Gazastrook zijn binnengereden. Dat zijn er opnieuw meer dan de dagelijkse 600 die is afgesproken in het bestand tussen Israël en Hamas.

Daarmee komt het totaal sinds het ingaan van het bestand op 3250. Dinsdag ging het om 897 vrachtwagens en maandag 915. Zondag, op de eerste dag van het bestand, reden 630 vrachtwagens met hulpgoederen het Palestijnse kustgebied binnen. De wagens vervoeren onder meer voedsel en brandstof.

OCHA baseert zich op informatie van de Israëlische autoriteiten en de drie landen die garant staan voor het bestand. Dat zijn Egypte, Qatar en de Verenigde Staten. Deze landen waren ook betrokken bij de totstandkoming van de overeenkomst.

Kaag naar Gaza

Sigrid Kaag heeft voor het eerst sinds het ingaan van het bestand een bezoek gebracht aan Gaza. "We zien heel veel beweging, heel veel activiteit", zegt de VN-coördinator voor humanitaire noodhulp en wederopbouw in Gaza in een filmpje van de Verenigde Naties.

Kaag bracht onder meer een bezoek aan een instelling voor geestelijke gezondheidszorg voor kinderen van UNICEF. "Laten we hopen dat het staakt-het-vuren standhoudt en we de humanitaire hulp kunnen blijven sturen die zo noodzakelijk is. Maar ook alle andere spullen die mensen bij me komen vragen: onderdak, een dak boven hun hoofd, schoon water, misschien in de toekomst een bed om in te slapen. Alle basale dingen die mensen zijn kwijtgeraakt."

Enorme tekorten

De vraag naar humanitaire hulp in Gaza is enorm na vijftien maanden oorlog. De prioriteiten zijn volgens OCHA onder meer het leveren van voedselhulp, het openen van bakkerijen, het leveren van gezondheidszorg, het bevoorraden van ziekenhuizen, het repareren van watervoorzieningen en het herenigen van families.

Meer uit Buitenland

Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

5 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

14 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

19 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

19 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

21 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

1 dag geleden