Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 8 miljoen coronabesmettingen in India

Meer dan 8 miljoen coronabesmettingen in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - India heeft donderdag de grimmige mijlpaal van 8 miljoen coronabesmettingen gepasseerd. Het een na hardst getroffen land ter wereld maakt zich op voor een tweede golf.

Volgens de recentste cijfers van de Indiase regering zijn er in totaal 8.040.203 coronabesmettingen vastgesteld. In het land met zo'n 1,3 miljard inwoners overleden tot dusver 120.527 aantoonbaar aan de gevolgen van Covid-19.

Het Indiase sterftecijfer staat in schril contrast met het zwaarst getroffen land ter wereld, de Verenigde Staten. Daar werden volgens de cijfers van Johns Hopkins University vooralsnog 8.856.413 besmettingen vastgesteld, maar overleden maar liefst bijna 230.000 personen.

New Delhi

Hoewel de sterfte in India relatief beperkt lijkt en het aantal nieuwe besmettingsgevallen de laatste dagen afneemt, zetten de autoriteiten zich schrap voor een tweede golf na divali, het hindoeïstische lichtfeest dat op 14 november wordt gevierd.

De hoofdstad New Delhi meldde woensdag zo'n 5000 nieuwe besmettingsgevallen, het hoogste aantal in één dag sinds de coronapandemie ook India bereikte. De autoriteiten vrezen dat het aantal nieuwe besmettingen per dag in New Delhi bij een tweede golf al snel de 10.000 kan overstijgen.

Mumbai

Mumbai, het financiële centrum van het land, is van alle Indiase steden het hardst getroffen. Daar zijn in totaal meer dan een kwart miljoen besmettingen vastgesteld en zijn meer dan 10.000 corona-gerelateerde sterfgevallen geregistreerd. In Mumbai komen er dagelijks momenteel zo'n 2000 besmettingsgevallen bij.

De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn volk in recente toespraken gewaarschuwd dat het zich "roekeloos" gedraagt door zich niet aan afstandsregels en andere maatregelen te houden.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

1 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

3 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

5 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

6 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

7 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

9 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

9 uur geleden