Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 7 miljoen coronagevallen in VS

Meer dan 7 miljoen coronagevallen in VS

CORONAVIRUS (ANP/AFP/DPA) - Meer dan 7 miljoen personen in de Verenigde Staten zijn besmet geraakt met het nieuwe coronavirus, aldus de gegevens van Johns Hopkins University. De VS gelden als het land dat wereldwijd het hardst is getroffen door het longvirus. In totaal heeft het land 7.005.746 besmettingsgevallen gemeld.

Sinds 31 augustus hebben de Verenigde Staten één miljoen extra besmettingsgevallen en 20.000 doden geregistreerd. Het officiële dodental op vrijdag was 203.240. De VS hebben zowel het hoogste aantal besmettingen als het hoogste dodental ter wereld.

Het land lijkt de corona-epidemie maar niet onder controle te krijgen. Per dag worden er de laatste weken zo'n 40.000 nieuwe besmettingen gemeld. Vooral in staten als Wisconsin, Iowa, North Dakota en South Dakota schieten de besmettingsaantallen snel omhoog.

Presidentsverkiezingen

In eerdere hotspots, zoals de stad New York, is de situatie stabieler geworden. Ook in de staat Florida bleef het aantal nieuwe besmettingen de laatste dagen relatief laag.

De ernst van de epidemie in de Verenigde Staten heeft ervoor gezorgd dat de aanpak ervan bovenaan de agenda staat in aanloop naar de presidentsverkiezingen in november. Die zullen door de virusuitbraak bovendien anders verlopen dan normaal. Doordat meer Amerikaanse kiezers dan ooit hun stem per post zullen uitbrengen, zal de uitslag naar verwachting dagen op zich laten wachten.

Meer uit Buitenland

Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

2 uur geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

6 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

7 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

10 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

10 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

12 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

12 uur geleden