Meer dan 7 miljoen coronagevallen in VS
CORONAVIRUS (ANP/AFP/DPA) - Meer dan 7 miljoen personen in de Verenigde Staten zijn besmet geraakt met het nieuwe coronavirus, aldus de gegevens van Johns Hopkins University. De VS gelden als het land dat wereldwijd het hardst is getroffen door het longvirus. In totaal heeft het land 7.005.746 besmettingsgevallen gemeld.
Sinds 31 augustus hebben de Verenigde Staten één miljoen extra besmettingsgevallen en 20.000 doden geregistreerd. Het officiële dodental op vrijdag was 203.240. De VS hebben zowel het hoogste aantal besmettingen als het hoogste dodental ter wereld.
Het land lijkt de corona-epidemie maar niet onder controle te krijgen. Per dag worden er de laatste weken zo'n 40.000 nieuwe besmettingen gemeld. Vooral in staten als Wisconsin, Iowa, North Dakota en South Dakota schieten de besmettingsaantallen snel omhoog.
Presidentsverkiezingen
In eerdere hotspots, zoals de stad New York, is de situatie stabieler geworden. Ook in de staat Florida bleef het aantal nieuwe besmettingen de laatste dagen relatief laag.
De ernst van de epidemie in de Verenigde Staten heeft ervoor gezorgd dat de aanpak ervan bovenaan de agenda staat in aanloop naar de presidentsverkiezingen in november. Die zullen door de virusuitbraak bovendien anders verlopen dan normaal. Doordat meer Amerikaanse kiezers dan ooit hun stem per post zullen uitbrengen, zal de uitslag naar verwachting dagen op zich laten wachten.
Meer uit Buitenland
DAMIETTA (ANP/RTR) - In de haven van de Egyptische stad Damietta hebben twee schepen vlam gevat, melden de autoriteiten. Volgens het maritieme veiligheidsbedrijf Ambrey werden de schepen geraakt door een of meerdere drones. Het zou gaan om een Amerikaans en een Grieks schip.
44 minuten geledenDOISCHE (ANP/BELGA) - De Belgische brandweer heeft een natuurbrand in de zuidelijke provincie Namen geblust. Het was zeker de 118e natuurbrand van dit jaar, waardoor er nu al meer branden zijn geweest dan in heel 2025, meldt de VRT op basis van de Universiteit Gent.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse justitie verdenkt een voormalige straaljagerpiloot die nu werkt als consultant en YouTuber van het lekken van geheimen. Het parket in Parijs beschuldigt hem ervan dat hij geheime informatie heeft gelekt aan China. De zaak ligt nu bij een onderzoeksrechter.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Thorsten Frei is gekozen tot fractievoorzitter van de CDU/CSU in Duitsland. Hij volgt Jens Spahn op, die eerder deze maand aftrad.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaans-Saudische aanvallen op Irak zijn in de nacht van dinsdag op woensdag vijf Iraniërs gedood. Dat zeggen bronnen van de pro-Iraanse militanten die het doelwit waren van de aanvallen tegen persbureau AFP. Een Iraanse krant spreekt van vier doden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci beroept zich op zijn zwijgrecht tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over het ontstaan van covid. Volgens Fauci is hij alleen maar gedagvaard omdat een senator erop uit zou zijn om hem in de gevangenis te krijgen.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP) - Het aantal wilde tijgers in Nepal blijft toenemen, meldt het Wereld Natuur Fonds (WWF) op basis van nieuwe schattingen van de overheid van het Aziatische land. Waar in 2010 naar schatting 121 tijgers in Nepal leefden, is dat aantal dit jaar gestegen tot 429. Volgens het WWF gaat het om een van de opvallendste voorbeelden ter wereld van het herstel van een bedreigde diersoort.
4 uur geleden