
Meer dan 600.000 coronadoden in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de grens van 600.000 coronasterfgevallen gepasseerd, meldt persbureau Reuters op basis van eigen berekeningen. Het dodental is alleen hoger in de Verenigde Staten (813.000) en Brazilië (618.000).
De laatste sterfgevallen zijn het gevolg van infecties met de deltavariant van het coronavirus. Tot dusver bekend is de besmettelijkere variant omikron in Rusland nog niet wijdverspreid. Hoewel het land zelf vijf coronavaccins heeft ontwikkeld, willen veel inwoners zich niet laten inenten. Minder dan 48 procent van de bevolking is volledig gevaccineerd.
Reuters baseert zich op data van het statistiekbureau Rosstat en de gezondheidsautoriteiten in Rusland. Rosstat heeft tot dusver alleen cijfers tot en met oktober gepubliceerd in maandoverzichten waarbij oversterfte wordt berekend. Voor november en december heeft Reuters gegevens van de gezondheidsautoriteiten gebruikt. Die melden dagelijks hoeveel officiële coronadoden er zijn gemeld.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.
39 minuten geledenLISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft tegen familieleden van gijzelaars gezegd akkoord te zijn met een nieuw voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook, berichten Haaretz en andere media in Israël. Het voorstel komt van de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De speciale gezant van de Amerikaanse regering, Steve Witkoff, heeft volgens Israëlische media een nieuw voorstel voorgelegd voor een bestand in de Gazastrook. Het zou een bestand van zestig dagen moeten worden. Hamas zou in die periode tien levende Israëlische gijzelaars vrijlaten en Israël 125 Palestijnse gevangenen die tot levenslang zijn veroordeeld.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering heeft de jongste Israëlische plannen voor de vestiging van Joodse kolonies op de bezette Westelijke Jordaanoever betiteld als "een opzettelijke poging een Palestijnse staat onmogelijk te maken".
6 uur geleden