Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 60 vermisten na aardverschuiving Nepal

Meer dan 60 vermisten na aardverschuiving Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - In Nepal worden zeker 63 mensen vermist nadat twee bussen vrijdag door een aardverschuiving werden meegesleurd in een rivier. Het aantal vermisten ligt mogelijk hoger, omdat de kans bestaat dat chauffeurs onderweg passagiers hebben opgepikt.

Het ongeval vond plaats op een snelweg tussen de steden Narayanghat en Mugling, ongeveer 100 kilometer ten westen van de hoofdstad Kathmandu. Een van de bussen vervoerde bij vertrek 24 passagiers en de tweede 42. Drie inzittenden konden de voertuigen verlaten voordat die in de rivier Trishuli terechtkwamen. Zij worden behandeld in het ziekenhuis.

Op dezelfde weg vond nog een ongeluk plaats. Een groot rotsblok, dat door de aardverschuiving loskwam, raakte een andere bus. De chauffeur werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij overleed.

Zoek- en reddingsoperatie

De Nepalese premier Pushpa Kamal Dahal heeft via X zijn medeleven uitgesproken. Ook heeft hij overheidsdiensten opdracht gegeven voor een zoek- en reddingsoperatie. Tientallen hulp- en reddingswerkers zoeken naar de andere inzittenden.

Dodelijke verkeersongevallen komen relatief vaak voor in Nepal, mede door de slechte staat van de wegen en slecht onderhouden voertuigen. Tijdens het moessonseizoen, van juni tot september, is het nog gevaarlijker om auto te rijden, doordat de aanhoudende regen overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakt.

Meer uit Buitenland

Rekenkamer: nieuwe EU-meerjarenbegroting moeilijk te controleren

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is bezorgd over de opzet van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034) en waarschuwt voor het gevaar van nieuwe schulden. De financiële waakhond van de EU meldt die zorgen bij de presentatie van een rapport over de begroting van 2025.

5 minuten geleden
Trump gaat Musk en Nvidia-topman Huang eren met wetenschapsprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.

1 uur geleden
CNN: nieuwe aanklachten tegen Maduro om martelen Amerikanen

NEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.

2 uur geleden
Doden bij aanvallen op Saudische vliegvelden

RIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.

2 uur geleden
Rubio: westerse beschaving staat op keerpunt

ATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.

3 uur geleden
Spaanse 87-jarige vrouw die uit huis werd gezet overleden

MADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.

4 uur geleden
Advocaat: kregen te horen dat Christa Pike hersendood was

NASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."

4 uur geleden