Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 60 vermisten na aardverschuiving Nepal

Meer dan 60 vermisten na aardverschuiving Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - In Nepal worden zeker 63 mensen vermist nadat twee bussen vrijdag door een aardverschuiving werden meegesleurd in een rivier. Het aantal vermisten ligt mogelijk hoger, omdat de kans bestaat dat chauffeurs onderweg passagiers hebben opgepikt.

Het ongeval vond plaats op een snelweg tussen de steden Narayanghat en Mugling, ongeveer 100 kilometer ten westen van de hoofdstad Kathmandu. Een van de bussen vervoerde bij vertrek 24 passagiers en de tweede 42. Drie inzittenden konden de voertuigen verlaten voordat die in de rivier Trishuli terechtkwamen. Zij worden behandeld in het ziekenhuis.

Op dezelfde weg vond nog een ongeluk plaats. Een groot rotsblok, dat door de aardverschuiving loskwam, raakte een andere bus. De chauffeur werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij overleed.

Zoek- en reddingsoperatie

De Nepalese premier Pushpa Kamal Dahal heeft via X zijn medeleven uitgesproken. Ook heeft hij overheidsdiensten opdracht gegeven voor een zoek- en reddingsoperatie. Tientallen hulp- en reddingswerkers zoeken naar de andere inzittenden.

Dodelijke verkeersongevallen komen relatief vaak voor in Nepal, mede door de slechte staat van de wegen en slecht onderhouden voertuigen. Tijdens het moessonseizoen, van juni tot september, is het nog gevaarlijker om auto te rijden, doordat de aanhoudende regen overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakt.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

18 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

12 uur geleden