Meer dan 60 vermisten na aardverschuiving Nepal
KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - In Nepal worden zeker 63 mensen vermist nadat twee bussen vrijdag door een aardverschuiving werden meegesleurd in een rivier. Het aantal vermisten ligt mogelijk hoger, omdat de kans bestaat dat chauffeurs onderweg passagiers hebben opgepikt.
Het ongeval vond plaats op een snelweg tussen de steden Narayanghat en Mugling, ongeveer 100 kilometer ten westen van de hoofdstad Kathmandu. Een van de bussen vervoerde bij vertrek 24 passagiers en de tweede 42. Drie inzittenden konden de voertuigen verlaten voordat die in de rivier Trishuli terechtkwamen. Zij worden behandeld in het ziekenhuis.
Op dezelfde weg vond nog een ongeluk plaats. Een groot rotsblok, dat door de aardverschuiving loskwam, raakte een andere bus. De chauffeur werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij overleed.
Zoek- en reddingsoperatie
De Nepalese premier Pushpa Kamal Dahal heeft via X zijn medeleven uitgesproken. Ook heeft hij overheidsdiensten opdracht gegeven voor een zoek- en reddingsoperatie. Tientallen hulp- en reddingswerkers zoeken naar de andere inzittenden.
Dodelijke verkeersongevallen komen relatief vaak voor in Nepal, mede door de slechte staat van de wegen en slecht onderhouden voertuigen. Tijdens het moessonseizoen, van juni tot september, is het nog gevaarlijker om auto te rijden, doordat de aanhoudende regen overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakt.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.
3 uur geledenVALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.
4 uur geledenWICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
6 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
7 uur geleden