Meer dan 60 doden bij Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - Meer dan zestig mensen zijn maandag in Libanon gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Libanese overheid. Onder de doden zijn ook achttien mensen die omkwamen door een luchtaanval 's avonds laat in de buurt van een belangrijk ziekenhuis in Beiroet.
Het totale dodental in Libanon is daarmee sinds oktober vorig jaar opgelopen tot 2530. De meeste doden vielen in de afgelopen maand, namelijk 1552, meldt persbureau AFP op basis van de Libanese cijfers.
VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de aanval in de buurt van het ziekenhuis veroordeeld. Het ziekenhuis zelf liep lichte schade op, waaronder kapotte ruiten, maar vier nabijgelegen gebouwen zijn volgens ooggetuigen met de grond gelijk gemaakt. Onder de doden zijn vier kinderen. Türk zegt geschokt te zijn en benadrukt dat ziekenhuizen, ambulances en medisch personeel onder het internationaal humanitair recht expliciet bescherming genieten.
Volgens de Israëlische strijdkrachten was het ziekenhuis niet het doelwit van de aanval. Er zou een doel van Hezbollah zijn aangevallen in de buurt van het hospitaal.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
1 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
2 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
4 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
17 uur geleden