Meer dan 60 doden bij Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - Meer dan zestig mensen zijn maandag in Libanon gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Libanese overheid. Onder de doden zijn ook achttien mensen die omkwamen door een luchtaanval 's avonds laat in de buurt van een belangrijk ziekenhuis in Beiroet.
Het totale dodental in Libanon is daarmee sinds oktober vorig jaar opgelopen tot 2530. De meeste doden vielen in de afgelopen maand, namelijk 1552, meldt persbureau AFP op basis van de Libanese cijfers.
VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de aanval in de buurt van het ziekenhuis veroordeeld. Het ziekenhuis zelf liep lichte schade op, waaronder kapotte ruiten, maar vier nabijgelegen gebouwen zijn volgens ooggetuigen met de grond gelijk gemaakt. Onder de doden zijn vier kinderen. Türk zegt geschokt te zijn en benadrukt dat ziekenhuizen, ambulances en medisch personeel onder het internationaal humanitair recht expliciet bescherming genieten.
Volgens de Israëlische strijdkrachten was het ziekenhuis niet het doelwit van de aanval. Er zou een doel van Hezbollah zijn aangevallen in de buurt van het hospitaal.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
4 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
4 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
10 uur geleden