Meer dan 60 doden bij Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - Meer dan zestig mensen zijn maandag in Libanon gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Libanese overheid. Onder de doden zijn ook achttien mensen die omkwamen door een luchtaanval 's avonds laat in de buurt van een belangrijk ziekenhuis in Beiroet.
Het totale dodental in Libanon is daarmee sinds oktober vorig jaar opgelopen tot 2530. De meeste doden vielen in de afgelopen maand, namelijk 1552, meldt persbureau AFP op basis van de Libanese cijfers.
VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de aanval in de buurt van het ziekenhuis veroordeeld. Het ziekenhuis zelf liep lichte schade op, waaronder kapotte ruiten, maar vier nabijgelegen gebouwen zijn volgens ooggetuigen met de grond gelijk gemaakt. Onder de doden zijn vier kinderen. Türk zegt geschokt te zijn en benadrukt dat ziekenhuizen, ambulances en medisch personeel onder het internationaal humanitair recht expliciet bescherming genieten.
Volgens de Israëlische strijdkrachten was het ziekenhuis niet het doelwit van de aanval. Er zou een doel van Hezbollah zijn aangevallen in de buurt van het hospitaal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
9 uur geleden