Meer dan 60 doden bij Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - Meer dan zestig mensen zijn maandag in Libanon gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Libanese overheid. Onder de doden zijn ook achttien mensen die omkwamen door een luchtaanval 's avonds laat in de buurt van een belangrijk ziekenhuis in Beiroet.
Het totale dodental in Libanon is daarmee sinds oktober vorig jaar opgelopen tot 2530. De meeste doden vielen in de afgelopen maand, namelijk 1552, meldt persbureau AFP op basis van de Libanese cijfers.
VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de aanval in de buurt van het ziekenhuis veroordeeld. Het ziekenhuis zelf liep lichte schade op, waaronder kapotte ruiten, maar vier nabijgelegen gebouwen zijn volgens ooggetuigen met de grond gelijk gemaakt. Onder de doden zijn vier kinderen. Türk zegt geschokt te zijn en benadrukt dat ziekenhuizen, ambulances en medisch personeel onder het internationaal humanitair recht expliciet bescherming genieten.
Volgens de Israëlische strijdkrachten was het ziekenhuis niet het doelwit van de aanval. Er zou een doel van Hezbollah zijn aangevallen in de buurt van het hospitaal.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
10 uur geleden