Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 60 doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

Meer dan 60 doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Meer dan zestig mensen zijn maandag in Libanon gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Libanese overheid. Onder de doden zijn ook achttien mensen die omkwamen door een luchtaanval 's avonds laat in de buurt van een belangrijk ziekenhuis in Beiroet.

Het totale dodental in Libanon is daarmee sinds oktober vorig jaar opgelopen tot 2530. De meeste doden vielen in de afgelopen maand, namelijk 1552, meldt persbureau AFP op basis van de Libanese cijfers.

VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft de aanval in de buurt van het ziekenhuis veroordeeld. Het ziekenhuis zelf liep lichte schade op, waaronder kapotte ruiten, maar vier nabijgelegen gebouwen zijn volgens ooggetuigen met de grond gelijk gemaakt. Onder de doden zijn vier kinderen. Türk zegt geschokt te zijn en benadrukt dat ziekenhuizen, ambulances en medisch personeel onder het internationaal humanitair recht expliciet bescherming genieten.

Volgens de Israëlische strijdkrachten was het ziekenhuis niet het doelwit van de aanval. Er zou een doel van Hezbollah zijn aangevallen in de buurt van het hospitaal.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

2 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

9 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

10 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

11 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

12 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

13 uur geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

16 uur geleden