Meer dan 6 miljoen coronabesmettingen gemeld in VS
NEW YORK (ANP) - In Verenigde Staten is bij meer dan 6 miljoen mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben opgelopen. Het gaat om bijna een kwart van de ruim 25 miljoen besmettingen die wereldwijd zijn gemeld, bericht de krant The New York Times.
Het virus greep de afgelopen maanden snel om zich heen in de VS. De eerste besmetting kwam aan het licht in januari. Daarna duurde het ruim 3 maanden voordat de teller op een miljoen vastgestelde coronagevallen stond. De VS zijn inmiddels het zwaarst getroffen land in de wereld. Californië passeerde onlangs als eerste staat de grens van 700.000 besmettingen, meer dan de meeste landen hebben gemeld.
De laatste cijfers doen wel vermoeden dat het virus inmiddels minder snel om zich heen grijpt in het land. Het aantal coronagevallen dat is gemeld steeg deze maand in 22 dagen van 5 naar 6 miljoen. Het duurde eerder nog 16 dagen voordat de VS van 4 naar 5 miljoen besmettingen gingen, becijferde de krant.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.
16 minuten geledenKROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
37 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
1 uur geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
2 uur geleden