Meer dan 6 miljoen coronabesmettingen gemeld in VS
NEW YORK (ANP) - In Verenigde Staten is bij meer dan 6 miljoen mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben opgelopen. Het gaat om bijna een kwart van de ruim 25 miljoen besmettingen die wereldwijd zijn gemeld, bericht de krant The New York Times.
Het virus greep de afgelopen maanden snel om zich heen in de VS. De eerste besmetting kwam aan het licht in januari. Daarna duurde het ruim 3 maanden voordat de teller op een miljoen vastgestelde coronagevallen stond. De VS zijn inmiddels het zwaarst getroffen land in de wereld. Californië passeerde onlangs als eerste staat de grens van 700.000 besmettingen, meer dan de meeste landen hebben gemeld.
De laatste cijfers doen wel vermoeden dat het virus inmiddels minder snel om zich heen grijpt in het land. Het aantal coronagevallen dat is gemeld steeg deze maand in 22 dagen van 5 naar 6 miljoen. Het duurde eerder nog 16 dagen voordat de VS van 4 naar 5 miljoen besmettingen gingen, becijferde de krant.
Meer uit Buitenland
KRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.
22 minuten geledenFAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.
3 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.
7 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR/DPA) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een middelbare school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.
7 uur geleden