Meer dan 500.000 coronabesmettingen in India
NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn nu meer dan 500.000 inwoners besmet geraakt met het coronavirus. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers die de regering van het land naar buiten heeft gebracht. Volgens de autoriteiten zijn het afgelopen etmaal 18.500 nieuwe besmettingen geregistreerd. Nooit eerder waren dat er zoveel binnen 24 uur.
India telt na Rusland, Brazilië en de Verenigde Staten de meeste mensen die geïnfecteerd raakten met het longvirus. Tot nu toe zijn 15.685 mensen overleden aan de gevolgen van de ziekte.
Naar verwachting bereikt de pandemie pas over enkele weken zijn hoogtepunt in het land. Deskundigen zeggen dat het aantal besmettingsgevallen voor het einde van juli het miljoen zou kunnen overschrijden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Volgens de civiele beschermingsdienst en ziekenhuizen in Gaza zijn zaterdag elf mensen om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen in het gebied. Onder de slachtoffers bevinden zich drie kinderen en hun ouders.
17 minuten geledenMIAMI (ANP) - De broers Andrew (39) en Tristan Tate (38) zijn in Miami gearresteerd door de Amerikaanse opsporingsdienst, zo meldt het Britse Openbaar Ministerie in een verklaring. Het OM heeft besloten de twee broers te vervolgen voor nieuwe strafbare feiten met betrekking tot vier extra slachtoffers.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Cuba opgeroepen om direct meer dan 700 politieke gevangenen vrij te laten. De oproep komt op hetzelfde moment dat een prominente Cubaanse dissident en kunstenaar in Miami is aangekomen, na vijf jaar in de gevangenis te hebben gezeten.
1 uur geledenZACATECAS (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten hebben zaterdag tien lichamen gevonden in de staat Zacatecas. Deze regio werd tussen 2021 en 2022 geteisterd door extreem geweld door criminele bendes die vochten om de controle over drugssmokkelroutes.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De aantredende Britse premier Andy Burnham gaat de plannen van de regering voor een omstreden digitaal identificatiebewijs schrappen, meldt een woordvoerder van de nieuwe leider van de Labour-partij.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse president Tamas Sulyok heeft naar eigen zeggen een grondwetswijziging getekend die zijn vertrek betekent. De regering van premier Peter Magyar had de wetswijziging voorgesteld, omdat zijn Tisza-partij van de president af wil.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De raamovereenkomst die de Verenigde Staten en Iran vorige maand sloten, is wat betreft de Iraanse regering niet langer geldig, meldt het Iraanse persbureau Fars. Viceminister van Buitenlandse Zaken Kazem Gharibabadi zei zaterdag in een televisie-interview dat Iran de overeenkomst heeft opgeschort, omdat de VS deze heeft geschonden.
9 uur geleden