Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 500.000 coronabesmettingen in India

Meer dan 500.000 coronabesmettingen in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn nu meer dan 500.000 inwoners besmet geraakt met het coronavirus. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers die de regering van het land naar buiten heeft gebracht. Volgens de autoriteiten zijn het afgelopen etmaal 18.500 nieuwe besmettingen geregistreerd. Nooit eerder waren dat er zoveel binnen 24 uur.

India telt na Rusland, Brazilië en de Verenigde Staten de meeste mensen die geïnfecteerd raakten met het longvirus. Tot nu toe zijn 15.685 mensen overleden aan de gevolgen van de ziekte.

Naar verwachting bereikt de pandemie pas over enkele weken zijn hoogtepunt in het land. Deskundigen zeggen dat het aantal besmettingsgevallen voor het einde van juli het miljoen zou kunnen overschrijden.

Meer uit Buitenland

VK: Falklandeilanden zijn Brits omdat inwoners dat willen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.

10 minuten geleden
Frankrijk registreert oversterfte van 7000 tijdens hittegolven

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.

21 minuten geleden
Nog tientallen mensen in tunnel Nepal waaruit tweetal werd gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.

1 uur geleden
Nepal: twee personen levend uit tunnel gered na overstromingen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.

3 uur geleden
Zuid-Korea onderzoekt militaire opties voor Straat van Hormuz

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.

4 uur geleden
Felle toon Milei om Falklandeilanden, aanscherping sancties

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.

5 uur geleden
Trump benoemt nieuwe Amerikaanse minister van het Leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.

5 uur geleden