Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 50.000 mensen doen mee aan nieuwjaarsduik

Meer dan 50.000 mensen doen mee aan nieuwjaarsduik

SCHEVENINGEN (ANP) - Meer dan 50.000 mensen hebben dit jaar meegedaan aan de traditionele nieuwjaarsduik, schat de organisatie. Op 142 plekken in Nederland en nog eens 11 overzee sprongen mensen in het water om 2023 te beginnen. Om 12.00 uur namen de meeste mensen een duik bij het hoofdevenement op het strand van Scheveningen, naar eigen zeggen de drukst bezochte nieuwjaarsduik ter wereld.

De vorige twee jaren werd de nieuwjaarsduik niet georganiseerd vanwege de coronapandemie. Dit jaar werd de duik al op vrijdagochtend afgetrapt in Winterswijk. Vanaf die plaats in de Achterhoek liepen estafettelopers in delen ruim 200 kilometer naar Scheveningen. De fakkel die ze droegen kwam ruim op tijd aan bij het Kurhaus.

Het was op het moment van de duik 11 graden en de Noordzee had een temperatuur van 7 graden.

Meer uit Binnenland

Journalist en cameraman De Marker weer terug in Nederland

HILVERSUM (ANP) - Journalist Gijs Sanders en zijn cameraman zijn weer in Nederland. Volgens het journalistieke platform De Marker gaat het "naar omstandigheden goed met hen". De twee deden verslag van de Global Sumud Flotilla, maar werden door Israƫl op internationale wateren opgepakt. Donderdag vlogen ze naar Turkije, voordat ze vrijdag weer naar Nederland gingen.

5 minuten geleden
Jongen kort ontvoerd in Amsterdam, drie mannen aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een jongen is vrijdagochtend in Amsterdam korte tijd ontvoerd door drie mannen, meldt de politie. Na een achtervolging door agenten is hij bevrijd en zijn de drie mannen aangehouden. De leeftijd van de jongen is niet bekendgemaakt.

43 minuten geleden
Groen gas gaat huishouden circa 15 euro per jaar extra kosten

DEN HAAG (ANP) - De verplichte bijmenging van groen gas gaat huishoudens naar schatting 15 euro per jaar extra kosten op hun energierekening. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De D66-bewindsvrouw heeft het langverwachte wetsvoorstel voor de bijmengverplichting naar de Tweede Kamer gestuurd.

53 minuten geleden
Politie ziet enorme stijging aantal plofkraken

DEN HAAG (ANP) - Het aantal plofkraken in Nederland is volgens de politie aanzienlijk gestegen: van vier in 2025 naar vijftien in 2026. Daarbij is geteld tot 14 mei. In 2024 waren er negen gevallen, in 2023 acht.

1 uur geleden
Rode Kruis zet vijf tenten tegen zon neer voor azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.

1 uur geleden
Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

2 uur geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

2 uur geleden