
Meer dan 5000 coronabesmettingen in 24 uur in Duitsland
CORONAVIRUS (ANP/RTR/DPA) - In Duitsland zijn in het afgelopen etmaal nog eens 5132 nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Daarmee zet de rappe toename van het aantal nieuwe besmettingen in Duitsland door. Volgens het RKI is het voor het eerst sinds april dat het aantal nieuwe besmettingen in een etmaal boven de 5000 uitkomt.
Dinsdag meldde het RKI nog 4122 nieuwe gevallen. Maandag waren dat er 2467. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn sloeg vorige week al alarm over de "zorgwekkende sprong" in het aantal coronabesmettingen. De gezondheidszorg is nog niet overbelast, zei hij er toen bij.
Volgens een regeringswoordvoerder staat Duitsland aan het begin van een tweede besmettingsgolf. Bondskanselier Angela Merkel vergadert woensdag opnieuw met de regeringsleiders van de zestien deelstaten over verdere stappen, melden Duitse media. In de hoofdstad Berlijn zijn sinds zaterdag strenge regels van kracht om het nachtleven aan banden te leggen.
Het totale aantal besmettingen in Duitsland komt met de nieuwe gevallen die het RKI woensdagochtend meldde op 334.585. In het laatste etmaal overleden in Duitsland nog eens 40 personen aan de gevolgen van Covid-19. Het totale dodental in de Bondsrepubliek komt daarmee op 9677.
Meer uit Buitenland
FAYETTEVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beweerd dat Los Angeles is binnengevallen door een "buitenlandse vijand". Trump had het over de aanhoudende protesten tegen zijn immigratiebeleid in de Californische stad. "We staan niet toe dat een Amerikaanse stad wordt binnengevallen en veroverd door een buitenlandse vijand", zei Trump tegen troepen in de legerbasis Fort Bragg in North Carolina. Hij omschreef de demonstranten als "relschoppers die de buitenlandse invasie van ons land voortzetten".
11 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - In delen van het centrum van Los Angeles wordt vanavond (lokale tijd) een avondklok ingesteld. Dat meldt CNN op gezag van een bron dicht bij burgemeester Karen Bass.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname hebben de verkiezingsautoriteiten de officiële verkiezingsuitslag bekendgemaakt, meldt nieuwssite StarNieuws. De zetelverdeling in De Nationale Assemblée (DNA) blijft ongewijzigd. De Nationale Democratische Partij (NDP) behaalt 18 zetels, de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) 17, de NPS en ABOP elk 6, de PL 2, de BEP en A20 elk 1 zetel.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag gezegd dat Frankrijk sociale media gaat verbieden voor kinderen onder de 15 jaar, als dit niet snel op Europees niveau wordt geregeld. Hij reageert daarmee op een steekpartij bij een middelbare school in de plaats Nogent, waar een onderwijsassistente werd doodgestoken door een 14-jarige leerling.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft dinsdag voor de rechter ontkend dat hij betrokken was bij een couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Bolsonaro verscheen voor het eerst in de beklaagdenbank in het proces tegen hem.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Californië heeft een federale rechter gevraagd om de inzet van de Nationale Garde en mariniers in Los Angeles onmiddellijk te blokkeren. De federale regering van Trump besloot de Nationale Garde en de mariniers naar LA te sturen om protesten tegen het immigratiebeleid de kop in te drukken.
7 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Bij een grootschalige militaire operatie van Israël op de Westelijke Jordaanoever zijn minstens twee Palestijnen gedood in de bezette stad Nablus.
9 uur geleden