Meer dan 500 arrestaties na dodelijke protesten in Bangladesh
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Na de golf van politiek geweld in Bangladesh zijn al zeker 532 mensen opgepakt, meldt een woordvoerder van de politie van de Bengalese hoofdstad Dhaka. Onder hen zijn ook leden van de oppositie. Bij de protesten zijn in een week tijd al 163 mensen omgekomen en raakten honderden agenten gewond.
Het protest begon bij jongeren die zich verzetten tegen de herinvoering van een omstreden quotasysteem voor overheidsbanen, waarbij bepaalde bevolkingsgroepen voorrang zouden krijgen. Maar het is uitgegroeid tot een breder verzet tegen het beleid van premier Sheikh Hasina.
In de hoop het geweld te verminderen, riep de belangrijkste studentenorganisatie van het land maandag op om de komende 48 uur niet te demonstreren. Dat was een reactie op een tegemoetkoming van het hooggerechtshof van Bangladesh, dat zondag aangaf de geplande herinvoering van het quotasysteem in een veel beperktere vorm door te zetten.
Onderzoek
De studenten willen dat de regering in ruil voor de onderbreking een einde maakt aan het geldende uitgaansverbod en de internettoegang in het land met 170 miljoen inwoners herstelt.
De Bengalese Nobelprijswinnaar uit 2006, Muhammad Yunus, riep wereldleiders en de Verenigde Naties op maandag "om alles te doen wat in hun macht ligt om een einde te maken aan het geweld". Yunus wil ook dat er een onderzoek komt naar de doden die zijn gevallen tijdens het protest.
Meer uit Buitenland
CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
5 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
7 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
21 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
22 uur geleden