Meer dan 500 arrestaties na dodelijke protesten in Bangladesh
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Na de golf van politiek geweld in Bangladesh zijn al zeker 532 mensen opgepakt, meldt een woordvoerder van de politie van de Bengalese hoofdstad Dhaka. Onder hen zijn ook leden van de oppositie. Bij de protesten zijn in een week tijd al 163 mensen omgekomen en raakten honderden agenten gewond.
Het protest begon bij jongeren die zich verzetten tegen de herinvoering van een omstreden quotasysteem voor overheidsbanen, waarbij bepaalde bevolkingsgroepen voorrang zouden krijgen. Maar het is uitgegroeid tot een breder verzet tegen het beleid van premier Sheikh Hasina.
In de hoop het geweld te verminderen, riep de belangrijkste studentenorganisatie van het land maandag op om de komende 48 uur niet te demonstreren. Dat was een reactie op een tegemoetkoming van het hooggerechtshof van Bangladesh, dat zondag aangaf de geplande herinvoering van het quotasysteem in een veel beperktere vorm door te zetten.
Onderzoek
De studenten willen dat de regering in ruil voor de onderbreking een einde maakt aan het geldende uitgaansverbod en de internettoegang in het land met 170 miljoen inwoners herstelt.
De Bengalese Nobelprijswinnaar uit 2006, Muhammad Yunus, riep wereldleiders en de Verenigde Naties op maandag "om alles te doen wat in hun macht ligt om een einde te maken aan het geweld". Yunus wil ook dat er een onderzoek komt naar de doden die zijn gevallen tijdens het protest.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
35 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
49 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.
3 uur geledenMAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.
4 uur geleden