Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 50 Chinese vliegtuigen in luchtruim Taiwan

Meer dan 50 Chinese vliegtuigen in luchtruim Taiwan

TAIPEI (ANP/DPA) - China heeft maandag 52 vliegtuigen de luchtverdedigingszone van Taiwan ingestuurd, een recordaantal. Vrijdag en zaterdag was China volgens de Taiwanezen al met respectievelijk 38 en 39 vliegtuigen het door Taiwan geclaimde luchtruim binnengedrongen.

Zondag waren het zestien toestellen, waaronder straaljagers en bommenwerpers. De Verenigde Staten veroordeelden toen het "provocerende" militaire machtsvertoon van Beijing boven de volgens China afvallige provincie. Volgens Washington ondergraven de Chinezen de "regionale vrede en stabiliteit" en moeten ze ophouden Taiwan onder druk te zetten.

Het Amerikaanse ministerie van Defensie herhaalde die boodschap maandag en zei erbij dat niet mag worden getwijfeld aan de betrokkenheid van de VS bij Taiwan. De Taiwanese regering voelt zich bedreigd door de Chinese operaties, die aansluiten bij de diplomatieke, economische en militaire druk om Taiwan internationaal te isoleren.

President Xi Jinping wil dat Taiwan weer onderdeel wordt van China. De militaire vluchten in de Taiwanese defensiezone begonnen vorige week op grote schaal op de feestdag van de oprichting van de Volksrepubliek China.

Meer uit Buitenland

Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr.

5 minuten geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

18 minuten geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

39 minuten geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

42 minuten geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

6 uur geleden