Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 50 Chinese vliegtuigen in luchtruim Taiwan

Meer dan 50 Chinese vliegtuigen in luchtruim Taiwan

TAIPEI (ANP/DPA) - China heeft maandag 52 vliegtuigen de luchtverdedigingszone van Taiwan ingestuurd, een recordaantal. Vrijdag en zaterdag was China volgens de Taiwanezen al met respectievelijk 38 en 39 vliegtuigen het door Taiwan geclaimde luchtruim binnengedrongen.

Zondag waren het zestien toestellen, waaronder straaljagers en bommenwerpers. De Verenigde Staten veroordeelden toen het "provocerende" militaire machtsvertoon van Beijing boven de volgens China afvallige provincie. Volgens Washington ondergraven de Chinezen de "regionale vrede en stabiliteit" en moeten ze ophouden Taiwan onder druk te zetten.

Het Amerikaanse ministerie van Defensie herhaalde die boodschap maandag en zei erbij dat niet mag worden getwijfeld aan de betrokkenheid van de VS bij Taiwan. De Taiwanese regering voelt zich bedreigd door de Chinese operaties, die aansluiten bij de diplomatieke, economische en militaire druk om Taiwan internationaal te isoleren.

President Xi Jinping wil dat Taiwan weer onderdeel wordt van China. De militaire vluchten in de Taiwanese defensiezone begonnen vorige week op grote schaal op de feestdag van de oprichting van de Volksrepubliek China.

Meer uit Buitenland

Brussel betreurt celstraf mediamagnaat Lai en eist vrijlating

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.

37 minuten geleden
Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

1 uur geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

2 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

3 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai (78) is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal. Hij is een prominente figuur van de prodemocratische beweging in Hongkong.

5 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

6 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

8 uur geleden