Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 5 miljoen kinderen in Italië terug naar de schoolbanken

Meer dan 5 miljoen kinderen in Italië terug naar de schoolbanken

ROME (ANP/AFP) - Ongeveer 5,6 miljoen leerlingen in Italië zijn maandag weer terug in de klas nu scholen in het grootste deel van het land de deuren weer openen. Ze waren meer dan zes maanden gesloten om mogelijke besmettingen met het coronavirus tegen te gaan.

"Vandaag is een belangrijke dag voor de hele nationale gemeenschap", zei premier Giuseppe Conte, eraan toevoegend dat de regering "de moeilijkheden niet verborgen houdt".

Sommige regio's hebben de heropeningsdatum uitgesteld tot volgende week, terwijl Duitstalig Zuid-Tirol eerder openging, op 7 september. In totaal zijn er meer dan 8 miljoen schoolkinderen in Italië.

Logistieke uitdaging

Het heropenen van scholen is een grote logistieke en organisatorische uitdaging, terwijl er ook vrees is dat dit kan leiden tot een nieuwe piek in besmettingsaantallen.

Scholen hebben de klaslokalen moeten herschikken om ervoor te zorgen dat leerlingen minimaal 1 meter uit elkaar zitten. Als dit niet mogelijk is, of wanneer ze zich verplaatsen, moeten ze een gezichtsmasker dragen.

Om sociale afstand te vergemakkelijken, heeft de regering 2,4 miljoen schoolbanken met één stoel besteld, maar de oplevering is laat en zal naar verwachting pas eind oktober voltooid zijn.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

2 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

3 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

4 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

6 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

6 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

6 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

6 uur geleden