Meer dan 5 miljoen kinderen in Italië terug naar de schoolbanken
ROME (ANP/AFP) - Ongeveer 5,6 miljoen leerlingen in Italië zijn maandag weer terug in de klas nu scholen in het grootste deel van het land de deuren weer openen. Ze waren meer dan zes maanden gesloten om mogelijke besmettingen met het coronavirus tegen te gaan.
"Vandaag is een belangrijke dag voor de hele nationale gemeenschap", zei premier Giuseppe Conte, eraan toevoegend dat de regering "de moeilijkheden niet verborgen houdt".
Sommige regio's hebben de heropeningsdatum uitgesteld tot volgende week, terwijl Duitstalig Zuid-Tirol eerder openging, op 7 september. In totaal zijn er meer dan 8 miljoen schoolkinderen in Italië.
Logistieke uitdaging
Het heropenen van scholen is een grote logistieke en organisatorische uitdaging, terwijl er ook vrees is dat dit kan leiden tot een nieuwe piek in besmettingsaantallen.
Scholen hebben de klaslokalen moeten herschikken om ervoor te zorgen dat leerlingen minimaal 1 meter uit elkaar zitten. Als dit niet mogelijk is, of wanneer ze zich verplaatsen, moeten ze een gezichtsmasker dragen.
Om sociale afstand te vergemakkelijken, heeft de regering 2,4 miljoen schoolbanken met één stoel besteld, maar de oplevering is laat en zal naar verwachting pas eind oktober voltooid zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
3 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
5 uur geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
5 uur geleden