Meer dan 5 miljoen kinderen in Italië terug naar de schoolbanken
ROME (ANP/AFP) - Ongeveer 5,6 miljoen leerlingen in Italië zijn maandag weer terug in de klas nu scholen in het grootste deel van het land de deuren weer openen. Ze waren meer dan zes maanden gesloten om mogelijke besmettingen met het coronavirus tegen te gaan.
"Vandaag is een belangrijke dag voor de hele nationale gemeenschap", zei premier Giuseppe Conte, eraan toevoegend dat de regering "de moeilijkheden niet verborgen houdt".
Sommige regio's hebben de heropeningsdatum uitgesteld tot volgende week, terwijl Duitstalig Zuid-Tirol eerder openging, op 7 september. In totaal zijn er meer dan 8 miljoen schoolkinderen in Italië.
Logistieke uitdaging
Het heropenen van scholen is een grote logistieke en organisatorische uitdaging, terwijl er ook vrees is dat dit kan leiden tot een nieuwe piek in besmettingsaantallen.
Scholen hebben de klaslokalen moeten herschikken om ervoor te zorgen dat leerlingen minimaal 1 meter uit elkaar zitten. Als dit niet mogelijk is, of wanneer ze zich verplaatsen, moeten ze een gezichtsmasker dragen.
Om sociale afstand te vergemakkelijken, heeft de regering 2,4 miljoen schoolbanken met één stoel besteld, maar de oplevering is laat en zal naar verwachting pas eind oktober voltooid zijn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
7 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
8 uur geleden