Meer dan 5 miljoen coronabesmettingen vastgesteld in Europa
PARIJS (ANP) - Het aantal coronabesmettingen dat is gemeld in Europa, is de vijf miljoen voorbij. Europese landen stelden alleen vorige week al bij ruim 380.000 mensen vast dat ze het besmettelijke virus hadden opgelopen. Dat was de grootste stijging van het aantal coronagevallen sinds het begin van de pandemie, becijferde persbureau AFP. Dat baseert zich op officiële bronnen.
Het virus dook eind vorig jaar op in China en verspreidde zich vervolgens over de wereld. In Europa heeft Rusland melding gemaakt van het grootste aantal besmettingen (1,1 miljoen en bijna 19.799 doden), gevolgd door Spanje (682.267/30.904), Frankrijk (502.541/31.416) en het Verenigd Koninkrijk (403.551/41.825). Het totale dodental voor het continent staat op 227.130.
De forse stijging van het aantal besmettingen kan deels worden verklaard doordat landen hun testcapaciteit flink hebben opgevoerd. Toch geven de officiële cijfers geen volledig beeld van de omvang van de epidemie. Het is onbekend hoeveel besmette mensen met weinig of geen ziekteverschijnselen buiten het zicht van de autoriteiten blijven.
Buiten Europa hebben de Verenigde Staten melding gemaakt van het hoogste aantal besmettingen. Daar liepen volgens officiële cijfers ruim 6,8 miljoen mensen het virus op en overleden meer dan 200.000 coronapatiënten.
Meer uit Buitenland
BARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.
12 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.
18 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.
1 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - Het herstel van de democratie in Venezuela zal een langdurig proces vol gevaren en valstrikken zijn. Dat zegt oud-hoofdredacteur José Ángel Ocanto (69) van het inmiddels verdwenen regionale dagblad El Impulso vanuit de Venezolaanse stad Barquisimeto tegen het ANP. "Alleen een transitie die voortkomt uit de diepste gevoelens van het Venezolaanse volk is een betrouwbare garantie voor stabiliteit en een veelbelovende toekomst van Venezuela", aldus Ocanto.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
2 uur geledenZÜRICH/CRANS (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.
5 uur geleden