Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 5 miljoen coronabesmettingen in Latijns-Amerika

Meer dan 5 miljoen coronabesmettingen in Latijns-Amerika

MONTEVIDEO (ANP) - Het aantal coronabesmettingen in Latijns-Amerika is boven de 5 miljoen uit gestegen, melden persbureaus Reuters en AFP naar aanleiding van eigen tellingen. Hoewel het nieuwe coronavirus zich aanvankelijk relatief langzaam verspreidde in Zuid-Amerika, Midden-Amerika en het Caribisch gebied, grijpt het de laatste maanden snel om zich heen in de arme, dichtbevolkte steden op het continent.

Het aantal besmettingen oversteeg de 5 miljoen toen Colombia in de nacht van maandag op dinsdag meer dan tienduizend nieuwe gevallen meldde. Ook Mexico meldt de afgelopen dagen relatief hoge aantallen nieuwe besmettingen. Het Midden-Amerikaanse land kwam vrijdag op de derde plaats van de lijst van landen met het meeste coronadoden te staan. Dat zijn er volgens de gegevens van Johns Hopkins University 47.746.

Brazilië geldt al langere tijd als een van de hardst getroffen landen. Met meer dan 2,7 miljoen besmettingen telt het land na de Verenigde Staten het hoogste aantal vastgestelde coronagevallen. Brazilië heeft met 94.104 ook het hoogste dodental na de VS.

Het longvirus grijpt ook in regeringskringen om zich heen. Nadat onlangs de Braziliaanse president Jair Bolsonaro positief testte, blijkt dinsdag ook diens stafchef te zijn besmet. Bolivia meldt dat de minister van Energie en Mijnbouw als tiende lid van de regering het coronavirus heeft opgelopen.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

6 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

6 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

8 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

12 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

14 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

23 uur geleden