Meer dan 5 miljoen coronabesmettingen in Latijns-Amerika
MONTEVIDEO (ANP) - Het aantal coronabesmettingen in Latijns-Amerika is boven de 5 miljoen uit gestegen, melden persbureaus Reuters en AFP naar aanleiding van eigen tellingen. Hoewel het nieuwe coronavirus zich aanvankelijk relatief langzaam verspreidde in Zuid-Amerika, Midden-Amerika en het Caribisch gebied, grijpt het de laatste maanden snel om zich heen in de arme, dichtbevolkte steden op het continent.
Het aantal besmettingen oversteeg de 5 miljoen toen Colombia in de nacht van maandag op dinsdag meer dan tienduizend nieuwe gevallen meldde. Ook Mexico meldt de afgelopen dagen relatief hoge aantallen nieuwe besmettingen. Het Midden-Amerikaanse land kwam vrijdag op de derde plaats van de lijst van landen met het meeste coronadoden te staan. Dat zijn er volgens de gegevens van Johns Hopkins University 47.746.
Brazilië geldt al langere tijd als een van de hardst getroffen landen. Met meer dan 2,7 miljoen besmettingen telt het land na de Verenigde Staten het hoogste aantal vastgestelde coronagevallen. Brazilië heeft met 94.104 ook het hoogste dodental na de VS.
Het longvirus grijpt ook in regeringskringen om zich heen. Nadat onlangs de Braziliaanse president Jair Bolsonaro positief testte, blijkt dinsdag ook diens stafchef te zijn besmet. Bolivia meldt dat de minister van Energie en Mijnbouw als tiende lid van de regering het coronavirus heeft opgelopen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
5 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
5 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
6 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
8 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
10 uur geleden