Meer dan 5 miljoen coronabesmettingen in India
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal vastgestelde coronabesmettingen in India is de vijf miljoen overstegen, meldt het Indiase ministerie van Volksgezondheid. De verspreiding van het longvirus in India is een van de snelste ter wereld, met rond de 95.000 nieuwe besmettingen per dag gedurende deze en afgelopen week. Het land heeft met meer dan 80.000 sterfgevallen in totaal het hoogste officiële dodental na de Verenigde Staten en Brazilië.
India is met de Verenigde Staten het enige land met meer dan vijf miljoen coronagevallen. In de afgelopen 24 uur bleken nog eens 90.123 personen te zijn besmet met het coronavirus. Het dodental liep in hetzelfde etmaal op met 1290.
Het daadwerkelijke aantal besmettingen en doden in India als gevolg van het coronavirus ligt hoogstwaarschijnlijk veel hoger dan de officiële getallen. De resultaten van een landelijk onderzoek naar de aanwezigheid van antistoffen in het bloed van Indiërs suggereerden dat rond mei al meer dan zes miljoen mensen waren besmet.
India voerde eind maart een strikte lockdown in, die leidde tot een van de heftigste gevallen van economische krimp onder de grootste economieën ter wereld. Het bruto binnenlands product nam in het tweede kwartaal af met 23,9 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De Aziatische Ontwikkelingsbank voorziet op jaarbasis een krimp van 9 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
6 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
1 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
3 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
10 uur geleden