Meer dan 5 miljoen coronabesmettingen in India
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal vastgestelde coronabesmettingen in India is de vijf miljoen overstegen, meldt het Indiase ministerie van Volksgezondheid. De verspreiding van het longvirus in India is een van de snelste ter wereld, met rond de 95.000 nieuwe besmettingen per dag gedurende deze en afgelopen week. Het land heeft met meer dan 80.000 sterfgevallen in totaal het hoogste officiële dodental na de Verenigde Staten en Brazilië.
India is met de Verenigde Staten het enige land met meer dan vijf miljoen coronagevallen. In de afgelopen 24 uur bleken nog eens 90.123 personen te zijn besmet met het coronavirus. Het dodental liep in hetzelfde etmaal op met 1290.
Het daadwerkelijke aantal besmettingen en doden in India als gevolg van het coronavirus ligt hoogstwaarschijnlijk veel hoger dan de officiële getallen. De resultaten van een landelijk onderzoek naar de aanwezigheid van antistoffen in het bloed van Indiërs suggereerden dat rond mei al meer dan zes miljoen mensen waren besmet.
India voerde eind maart een strikte lockdown in, die leidde tot een van de heftigste gevallen van economische krimp onder de grootste economieën ter wereld. Het bruto binnenlands product nam in het tweede kwartaal af met 23,9 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De Aziatische Ontwikkelingsbank voorziet op jaarbasis een krimp van 9 procent.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
1 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.
8 uur geleden