Meer dan 400.000 coronadoden in de Verenigde Staten
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn inmiddels meer dan 400.000 mensen aan het coronavirus overleden. Het land is daarmee wereldwijd koploper. De VS tellen een vijfde van het geregistreerde aantal coronadoden op de wereld.
En de stijging gaat steeds sneller, blijkt uit de telling van de Amerikaanse universiteit Johns Hopkins in Baltimore. Iets meer dan een maand geleden waren het er nog 300.000. De grens van 200.000 werd op 22 september gepasseerd en die van 100.000 eind mei. Een jaar geleden werd de eerste besmetting gemeld.
Vertrekkend president Trump zei in maart nog dat zijn regering het heel goed zou hebben gedaan, als het aantal coronadoden in zijn land zou kunnen worden beperkt tot 100.000 of 200.000. Hij beweerde later dat hij al vroegtijdig wist hoe gevaarlijk het virus is, maar dat opzettelijk zou hebben verzwegen om geen paniek te zaaien. Zijn opvolger Biden maakt de bestrijding van het coronavirus tot een van de speerpunten van zijn beleid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de aangekondigde aanvallen op Iran te staken vanwege vooruitgang in de gesprekken met Iran. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat met "de discussies en laatste punten" is ingestemd door alle betrokken partijen.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor de EU om met de Taliban-machthebbers uit Afghanistan te praten. Dat vindt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie). "Al was het maar om de situatie voor Europeanen te verbeteren, maar ook voor asielzoekers", aldus Brunner donderdag in een interview. In Brussel is veel ophef over een gepland bezoek van leden van de Taliban aan de Europese Commissie. Europarlementariërs hebben België verzocht geen visa te verstrekken en ook ngo's ageren daartegen.
35 minuten geledenTYRUS (ANP) - Bij een Israëlische aanval op de Zuid-Libanese stad Tyrus is een persoon gedood en raakten zeventien mensen gewond, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Bij de luchtaanval zou een woongebouw zijn geraakt in de buurt van een ziekenhuis, dat door de brokstukken ook schade opliep. Tien van de gewonden zijn medewerkers van het ziekenhuis.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Duizenden ordehandhavers zijn donderdag in Mexico-Stad al vroeg op de been om te voorkomen dat demonstraties het Mexico City Stadium bereiken. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Politie is in groten getale aanwezig, zodat de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika doorgang kan vinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat de uitvoering van het EU-asiel- en migratiepact nauwlettend in de gaten houden, zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag in een interview. EU-lidstaten die zich niet houden aan de afgesproken regels voor screening, beoordeling en opvang van asielzoekers, kunnen rekenen op strafmaatregelen. Een daarvan is dat lidstaten worden verplicht asielzoekers van andere landen over te nemen, ook al kampen ze met hoge migratiedruk.
4 uur geledenARGUINEGUÍN (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft het tijdens zijn bezoek aan de Canarische Eilanden opgenomen voor migranten, van wie er veel vanuit Afrika op de eilanden terechtkomen. Hij bepleit kanalen voor veilige en legale migratie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Defensie John Healey stapt op. Dat schrijft hij in een bericht op X, waarin hij ook zijn ontslagbrief aan premier Keir Starmer deelt. In die brief schrijft Healey dat hij niet had verwacht die ooit te moeten schrijven.
6 uur geleden