Meer dan 400.000 coronadoden in de Verenigde Staten
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn inmiddels meer dan 400.000 mensen aan het coronavirus overleden. Het land is daarmee wereldwijd koploper. De VS tellen een vijfde van het geregistreerde aantal coronadoden op de wereld.
En de stijging gaat steeds sneller, blijkt uit de telling van de Amerikaanse universiteit Johns Hopkins in Baltimore. Iets meer dan een maand geleden waren het er nog 300.000. De grens van 200.000 werd op 22 september gepasseerd en die van 100.000 eind mei. Een jaar geleden werd de eerste besmetting gemeld.
Vertrekkend president Trump zei in maart nog dat zijn regering het heel goed zou hebben gedaan, als het aantal coronadoden in zijn land zou kunnen worden beperkt tot 100.000 of 200.000. Hij beweerde later dat hij al vroegtijdig wist hoe gevaarlijk het virus is, maar dat opzettelijk zou hebben verzwegen om geen paniek te zaaien. Zijn opvolger Biden maakt de bestrijding van het coronavirus tot een van de speerpunten van zijn beleid.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
2 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden