Meer dan 4 miljoen Oekraïners gevlucht naar Polen
WARSCHAU (ANP/DPA) - Het aantal Oekraïners dat vanwege de Russische invasie naar Polen is gevlucht, heeft de grens van 4 miljoen gepasseerd. De Poolse grensdienst heeft de mijlpaal zondag op Twitter bekendgemaakt.
Het is niet met zekerheid te zeggen hoeveel van de vluchtelingen momenteel in Polen verblijven. President Mateusz Morawiecki zei recent dat het om ongeveer 2 miljoen personen gaat. De rest is vermoedelijk doorgereisd naar andere landen of teruggegaan naar Oekraïne.
Zaterdag staken vanuit Polen 28.000 personen de grens naar Oekraïne over. In de omgekeerde richting werden bijna 25.000 personen geteld. Volgens de Verenigde Naties zijn van de bijna 7,4 miljoen mensen die sinds 24 februari Oekraïne hebben verlaten, er bijna 2,4 miljoen in hun thuisland teruggekeerd. In sommige gevallen gaat het om een kort verblijf.
De oorlog woedt nu vooral in het oosten van Oekraïne, waar Rusland zich al wekenlang focust op de verovering van de stad Severodonetsk. Sinds het begin van de oorlog op 24 februari reizen de meeste Oekraïense vluchtelingen naar Polen. Dit buurland deelt een 500 kilometer lange grens met Oekraïne.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden