
Meer dan 3700 doden in Turkije en Syrië na aardbevingen
GAZIANTEP (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental in Turkije en Syrië loopt ook uren na de verwoestende aardbevingen nog steeds snel op. Volgens de Turkse rampendienst AFAD zijn in dat land zeker 2316 mensen om het leven gekomen. In Syrië zijn volgens de autoriteiten zeker 1440 doden, waardoor in totaal minstens 3756 mensen de natuurramp niet hebben overleefd.
Turkije spreekt over meer dan 13.000 gewonden en ook in Syrië zijn duizenden mensen gewond geraakt. Reddingswerkers zijn druk bezig met zoeken naar overlevenden tussen het puin. De verwachting is dat het dodental de komende uren blijft oplopen. De hulpdiensten waarschuwen nog steeds voor naschokken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten moeten wat soepeler omspringen met hun eigen wapen- en munitievoorraden zodat Oekraïne niet zonder komt te zitten, vindt NAVO-topman Mark Rutte. De VS houden de levering van onder meer beloofde, cruciale luchtverdedigingsmunitie tegen uit angst zelf tekort te komen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het debat over de zogenoemde Big Beautiful Bill van Donald Trump, loopt weer uit. Het Huis van Afgevaardigden had er officieel een uur voor vrijgemaakt, maar is al drie uur bezig. Dat komt onder meer door oppositieleider Hakeem Jeffries, die gebruikmaakt van zijn "magische minuut".
6 minuten geledenKORENEVO (ANP/RTR/AFP) - De Russische generaal Michaïl Goedkov, de tweede man van de marine, is omgekomen bij een Oekraïense luchtaanval. Dat bevestigt een Russische gouverneur na berichten van Russische en Oekraïense militaire bloggers.
49 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Francesca Albanese, de speciaal rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden van de Verenigde Naties, heeft landen opgeroepen om de handelsbetrekkingen met Israël te verbreken. Ze stelt dat Israël zich schuldig maakt aan "een van de wreedste genocides van de moderne geschiedenis" en pleit voor een wapenembargo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International stelt dat Israël nog steeds uithongering gebruikt als oorlogswapen in de Gazastrook. Een maand geleden begon de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF) met het leveren van voedselhulp, maar volgens Amnesty heeft dat weinig veranderd aan het beleid van Israël, dat gericht zou zijn op de "fysieke vernietiging" van Palestijnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft na grote vertraging een procedurele horde genomen en kan overgaan tot de definitieve stemming over de grote uitgavenwet van president Donald Trump. Die zal naar verwachting binnen een paar uur plaatsvinden, maar het is nog onzeker of er genoeg steun zal zijn onder Trumps partijgenoten.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse parlement heeft ingestemd met aanpassingen van de oorlogsnoodwetgeving. Zo wil het parlement herhaling van de gebeurtenissen uit december voorkomen, toen president Yoon Suk-yeol de staat van beleg afkondigde. Dat leidde tot protesten en een politieke crisis.
3 uur geleden