Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 30.000 coronadoden in Brazilië

Meer dan 30.000 coronadoden in Brazilië

BRASILIA (ANP) - In Brazilië is de afgelopen 24 uur opnieuw een recordaantal mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Het afgelopen etmaal lieten 1262 Brazilianen het leven. Het dodental in het Latijns-Amerikaanse land staat sinds de virusuitbraak nu op 31.199.

Ook het aantal besmettingen nam fors toe, namelijk met een kleine 29.000 nieuwe gevallen. Bij ruim 555.000 inwoners is het longvirus vastgesteld. Experts vermoeden dat het werkelijk aantal geïnfecteerden fors hoger ligt omdat er in Brazilië maar weinig wordt getest.

De twee zwaarst getroffen Braziliaanse staten zijn Sao Paulo en Rio de Janeiro, in het zuidoosten. Zij hebben respectievelijk bijna 120.000 en meer dan 56.000 besmettingen.

Meer uit Buitenland

Trump oneens over Palestina met Starmer, die wegmoffelen ontkent

AYLESBURY (ANP) - De erkenning van een Palestijnse staat is een twistpunt tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op staatsbezoek bij de bondgenoot. De Britse premier Keir Starmer ontkent dat hij de voorgenomen erkenning heeft uitgesteld om de stemming tijdens het bezoek niet te bederven.

21 minuten geleden
Tot nu toe onbekende Picasso onthuld in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Een bij het grote publiek tot nog toe onbekende Picasso wordt geveild in het Parijse veilinghuis Hôtel Drouot. Het "exceptionele" portret van zijn muze Dora Maar, getiteld "Buste van een vrouw met gebloemde hoed", dateert van 1943 en is buiten een kleine kring rond Picasso nooit te zien geweest. De waarde van het werk wordt geschat op minimaal 8 miljoen euro.

23 minuten geleden
Honderdduizenden de straat op in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op de grote actiedag in Frankrijk zijn honderdduizenden mensen de straat op gegaan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken sprak volgens Le Monde even na 16.00 uur van 282.500 betogers, nog los van de acties in Parijs. Vakbond CGT heeft het over 400.000 activisten.

1 uur geleden
Letland: Russische lokdrone aangespoeld aan westkust

RIGA (ANP) - Aan de westkust van Letland zijn resten aangespoeld van een Russische drone, meldt de Letse minister van Defensie in reactie op berichten in lokale media. De resten werden gevonden in Varve, de exacte locatie is niet bekendgemaakt. Volgens de minister zijn de explosievenopruimingsdienst en federale politie ter plaatse om het staartstuk te bergen.

1 uur geleden
Poetin heeft me laten zakken, zegt Trump

AYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich "in de steek gelaten" door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meende de oorlog in Oekraïne snel te kunnen oplossen dankzij "zijn verstandhouding" met Poetin, maar dat viel tegen.

1 uur geleden
Doden bij schietpartij op grens tussen Jordanië en Westoever

JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.

3 uur geleden
Zelensky bezoekt frontlinie bij Donetsk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.

3 uur geleden