Meer dan 3000 nieuwe coronabesmettingen per dag in Tsjechië
PRAAG (ANP/DPA) - In Tsjechië zijn in het afgelopen etmaal 3130 besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Het is de eerste keer dat het Centraal-Europese land de grens van drieduizend besmettingen per dag passeert, blijkt uit gegevens van het ministerie van Volksgezondheid.
Het totaalaantal mensen dat in Tsjechië het coronavirus heeft opgelopen komt uit op ruim 44.000. En 489 mensen zijn aan de gevolgen ervan overleden. In het land met ruim 10 miljoen inwoners zijn sinds vrijdag strengere maatregelen van kracht om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Zo moeten scholieren een mondkapje dragen. De horeca sluit om middernacht en bezoekers mogen alleen zitten.
Het Nederlandse reisadvies voor Tsjechië is geel (let op veiligheidsrisico's), met uitzondering van Praag. Voor de hoofdstad is eerder deze week de kleurcode veranderd in oranje, wat staat voor alleen noodzakelijke reizen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
6 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
9 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
10 uur geleden