Meer dan 3000 nieuwe coronabesmettingen per dag in Tsjechië
PRAAG (ANP/DPA) - In Tsjechië zijn in het afgelopen etmaal 3130 besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Het is de eerste keer dat het Centraal-Europese land de grens van drieduizend besmettingen per dag passeert, blijkt uit gegevens van het ministerie van Volksgezondheid.
Het totaalaantal mensen dat in Tsjechië het coronavirus heeft opgelopen komt uit op ruim 44.000. En 489 mensen zijn aan de gevolgen ervan overleden. In het land met ruim 10 miljoen inwoners zijn sinds vrijdag strengere maatregelen van kracht om de verspreiding van het virus tegen te gaan. Zo moeten scholieren een mondkapje dragen. De horeca sluit om middernacht en bezoekers mogen alleen zitten.
Het Nederlandse reisadvies voor Tsjechië is geel (let op veiligheidsrisico's), met uitzondering van Praag. Voor de hoofdstad is eerder deze week de kleurcode veranderd in oranje, wat staat voor alleen noodzakelijke reizen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
58 minuten geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
9 uur geleden