Meer dan 28.000 Palestijnen omgekomen tijdens oorlog met Israël
RAFAH (ANP/RTR) - Sinds de oorlog tussen Hamas en Israël uitbrak op 7 oktober vorig jaar, zijn 28.064 Palestijnen om het leven gekomen, meldt het lokale ministerie voor Volksgezondheid. Alleen al de voorbije nacht kwamen bij bombardementen 110 inwoners van de Gazastrook om het leven.
De angst bestaat dat het aantal slachtoffers fors kan oplopen als Israël start met een grondoffensief in de stad Rafah, aan de grens met Egypte. Daar verblijven inmiddels bijna anderhalf miljoen Palestijnen. Hamas waarschuwde eerder zaterdag dat "tienduizenden doden" kunnen vallen als het Israëlische leger binnenvalt in de stad.
Vrijdag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu opgeroepen Rafah te ontruimen, zodat Israëlische soldaten de strijders van Hamas kunnen uitschakelen die zich in de grensstad schuilhouden.
Meer uit Buitenland
SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
7 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
33 minuten geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
4 uur geleden