Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 28.000 Palestijnen omgekomen tijdens oorlog met Israël

Meer dan 28.000 Palestijnen omgekomen tijdens oorlog met Israël

RAFAH (ANP/RTR) - Sinds de oorlog tussen Hamas en Israël uitbrak op 7 oktober vorig jaar, zijn 28.064 Palestijnen om het leven gekomen, meldt het lokale ministerie voor Volksgezondheid. Alleen al de voorbije nacht kwamen bij bombardementen 110 inwoners van de Gazastrook om het leven.

De angst bestaat dat het aantal slachtoffers fors kan oplopen als Israël start met een grondoffensief in de stad Rafah, aan de grens met Egypte. Daar verblijven inmiddels bijna anderhalf miljoen Palestijnen. Hamas waarschuwde eerder zaterdag dat "tienduizenden doden" kunnen vallen als het Israëlische leger binnenvalt in de stad.

Vrijdag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu opgeroepen Rafah te ontruimen, zodat Israëlische soldaten de strijders van Hamas kunnen uitschakelen die zich in de grensstad schuilhouden.

Meer uit Buitenland

Taiwanese oppositieleider bezoekt China

SHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.

5 minuten geleden
Israël waarschuwt Iraniërs uit de buurt te blijven van treinen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.

38 minuten geleden
Lam consolideert macht in Vietnam als partijleider en president

HANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.

1 uur geleden
Australische militair opgepakt op verdenking van oorlogsmisdaden

SYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.

2 uur geleden
Contact met Artemis II-missie hersteld na passage achter de maan

HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.

6 uur geleden
Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

11 uur geleden
Artemis II-astronauten breken record verste ruimtereis

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.

11 uur geleden