Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 2,6 miljoen mensen doen gestolen gegevens check

Meer dan 2,6 miljoen mensen doen gestolen gegevens check

ROTTERDAM (ANP) - Al meer dan 2,6 miljoen mensen hebben op politie.nl/checkjehack gecheckt of cybercriminelen hun gegevens hebben gestolen. Donderdag stond de teller nog op 1,6 miljoen mensen. Woensdag maakte de politie bekend dat zeventien Nederlanders zijn opgepakt voor betrokkenheid bij Genesis Market, een marktplaats waar online-identiteiten van zeker 2 miljoen mensen werden verhandeld. Zo’n 50.000 daarvan waren van Nederlanders.

Inmiddels hebben 6710 mensen het bericht gekregen dat hun gegevens inderdaad zijn gestolen. Dat is ruim 13 procent van de 50.000 getroffen Nederlanders die nu weten dat hun online-identiteit is gestolen. Op de website van de politie kan een e-mailadres worden ingevuld om na te gaan of dat adres en andere gegevens als wachtwoorden en creditcards zijn gestolen.

Cybersecuritybedrijf Computest, dat betrokken was bij het onderzoek naar de onlinehandel, geeft het dringende advies om een aantal stappen te nemen als iemands gegevens zijn gestolen. Allereerst is het belangrijk om uit te loggen bij alle accounts. "Denk met name aan je (werk)mail, PayPal-account en je accounts op cryptovalutaplatformen", zegt Computest. Ook moet een computer volledig worden geherinstalleerd, om zeker te zijn dat de malware die de criminelen gebruiken helemaal van het apparaat verdwijnt. Dan pas kunnen wachtwoorden worden aangepast. Anders steelt de malware simpelweg de nieuwe wachtwoorden.

Meer uit Binnenland

Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

1 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

1 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

2 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

3 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

3 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

4 uur geleden