
Meer dan 2,6 miljoen mensen doen gestolen gegevens check
ROTTERDAM (ANP) - Al meer dan 2,6 miljoen mensen hebben op politie.nl/checkjehack gecheckt of cybercriminelen hun gegevens hebben gestolen. Donderdag stond de teller nog op 1,6 miljoen mensen. Woensdag maakte de politie bekend dat zeventien Nederlanders zijn opgepakt voor betrokkenheid bij Genesis Market, een marktplaats waar online-identiteiten van zeker 2 miljoen mensen werden verhandeld. Zo’n 50.000 daarvan waren van Nederlanders.
Inmiddels hebben 6710 mensen het bericht gekregen dat hun gegevens inderdaad zijn gestolen. Dat is ruim 13 procent van de 50.000 getroffen Nederlanders die nu weten dat hun online-identiteit is gestolen. Op de website van de politie kan een e-mailadres worden ingevuld om na te gaan of dat adres en andere gegevens als wachtwoorden en creditcards zijn gestolen.
Cybersecuritybedrijf Computest, dat betrokken was bij het onderzoek naar de onlinehandel, geeft het dringende advies om een aantal stappen te nemen als iemands gegevens zijn gestolen. Allereerst is het belangrijk om uit te loggen bij alle accounts. "Denk met name aan je (werk)mail, PayPal-account en je accounts op cryptovalutaplatformen", zegt Computest. Ook moet een computer volledig worden geherinstalleerd, om zeker te zijn dat de malware die de criminelen gebruiken helemaal van het apparaat verdwijnt. Dan pas kunnen wachtwoorden worden aangepast. Anders steelt de malware simpelweg de nieuwe wachtwoorden.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Zangeres S10 en haar moeder willen dat de 23-jarige man uit Hoorn, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van hun tweelingbroer en zoon, op maandag 1 september verplicht verschijnt in de rechtbank in Haarlem. "De nabestaanden achten het onwenselijk en zelfs onverteerbaar dat deze zitting zonder aanwezigheid van de verdachte zou plaatsvinden", schrijft slachtofferadvocaat Sébas Diekstra in zijn verzoek aan de rechtbank Noord-Holland.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is de afgelopen jaren duurzamer geworden, maar de doelstellingen die de hoofdstad zichzelf heeft gesteld voor 2030 zijn nog buiten bereik. Op veel terreinen zijn landelijke maatregelen nodig, zegt het gemeentebestuur. Dan gaat het bijvoorbeeld om verzwaring van het elektriciteitsnet, verdere vergroening van de industrie en de aanleg van warmtenetten om meer gebouwen zonder aardgas te kunnen verwarmen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere culturele instellingen in Amsterdam sluiten zich aan bij de actie tegen vrouwengeweld, die wordt georganiseerd door nachtburgemeester Freek Wallagh en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). In de nacht van dinsdag op woensdag vraagt het Amsterdamse uitgaansleven aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het zoet maken van het Grevelingenmeer is technisch haalbaar. Dat komt naar voren uit een onderzoek dat de provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De basismaatregelen voor het verzoeten van het meer kosten ongeveer 250 miljoen euro. "Dat is inclusief de aanleg van vogeleilanden", zegt de Zeeuwse gedeputeerde Arno Vael.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil van de inwoners weten onder welke voorwaarden twee nieuwe kerncentrales welkom zijn. Alle Zeeuwen kunnen vanaf vrijdag tot eind september een online-enquête invullen. Verder houdt de provincie straatgesprekken in onder meer Terneuzen, Zierikzee en Middelburg en gaan medewerkers op scholen in gesprek met jongeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Sophie Hermans (VVD) denkt dat een kabinet dat alleen nog steunt op VVD en BBB ook in staat kan zijn om politieke meerderheden te vinden, "maar daar zullen we nu een paar extra stappen voor moeten zetten." De beide partijen hebben nu samen 32 van de 150 zetels in de Tweede Kamer.
2 uur geleden