Meer dan 25.000 doden door coronavirus in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het totale dodental in de Verenigde Staten als gevolg van het coronavirus is dinsdag de 25.000 gepasseerd. Het aantal doden is in een week tijd verdubbeld, blijkt uit een telling van persbureau Reuters. Verder zijn nu in totaal zo'n 600.000 Amerikaanse besmettingsgevallen bekend. De VS zijn het zwaarst getroffen land ter wereld, qua besmettingen én doden.
Toch lijkt het virus in de VS langzaamaan af te zwakken. De toename van het aantal doden steeg deze week met ongeveer 7 procent per dag, terwijl dat vorige week nog 14 procent was en in maart zelfs 30.
Door de maatregelen die zijn genomen om het virus te beteugelen, wordt de Amerikaanse economie hard geraakt. Veel ondernemingen zijn dicht en mensen moeten zoveel mogelijk thuisblijven om verspreiding te voorkomen. Trump wil de economie daarom zo snel mogelijk weer aanzwengelen. Het moment waarop hij dat doet noemde hij eerder "het belangrijkste besluit uit zijn leven".
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
10 uur geleden