Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 2500 aanhoudingen bij Interpol-actie tegen mensenhandel

Meer dan 2500 aanhoudingen bij Interpol-actie tegen mensenhandel

GLASGOW (ANP) - Bij een wereldwijde actie tegen mensenhandel zijn 2517 mensen aangehouden, meldt Interpol. In 850 gevallen ging het specifiek om mensensmokkel. De actieweek vond plaats tussen eind september en begin oktober.

Volgens Interpol zijn in 116 landen en gebieden meer dan 3000 mensen gered die het risico liepen slachtoffer te worden van mensenhandel. Ook werden bijna 18.000 illegale immigranten ontdekt. Bij de actie zijn over de hele wereld invallen gedaan. Bekende smokkelplekken zijn extra gecontroleerd en 24.000 vluchten werden in de gaten gehouden.

In het Verenigd Koninkrijk is een Syrische man aangehouden, die gezocht werd door Roemenië. Hij zou migranten van Bulgarije naar Roemenië hebben gesmokkeld, zodat ze konden doorreizen naar Nederland.

Meer uit Buitenland

EU veroordeelt wreedheden Soedan, roept op tot staakt-het-vuren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.

4 minuten geleden
Brand op klimaattop dreigt onderhandelingen dwars te zitten

BELÉM (ANP) - Door de brand die donderdagmiddag (lokale tijd) uitbrak op de locatie van de klimaattop in het Braziliaanse Belém komen onderhandelingen mogelijk in gevaar, vrezen maatschappelijke organisaties. Niemand mag de komende uren het gebouw betreden, blijkt uit informatie die is gedeeld met EU-onderhandelaars.

7 minuten geleden
Gekozen burgemeester New York Mamdani klaar voor ontmoeting Trump

NEW YORK (ANP/AFP) - De linksradicale aankomende burgemeester van New York, Zohran Mamdani, zegt dat hij klaar is om de rechts-populistische president Donald Trump te ontmoeten. De twee ontmoeten elkaar vrijdag in Washington. Ze hebben elkaar veelvuldig uitgescholden, maar lijken hoffelijker te worden.

9 minuten geleden
Corona-onderzoek VK: regering had eerder moeten ingrijpen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Als de Britse regering van toenmalig premier Boris Johnson eerder had ingegrepen tijdens de coronapandemie, had dit tienduizenden levens kunnen redden, concludeert een speciale onderzoekscommissie. In Engeland hadden 23.000 sterfgevallen kunnen worden voorkomen als de eerste lockdown, die begon op 23 maart 2020, een week eerder was ingesteld.

21 minuten geleden
President Zelensky ziet vredesplan en spreekt snel met Trump

KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vredesvoorstellen van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor het einde van de oorlog ontvangen.

22 minuten geleden
België blijft tegen gebruik bevroren tegoeden voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever heeft in het parlement herhaald dat België zonder keiharde garanties nooit akkoord kan gaan met de inzet van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. De Wever wil "stevige juridische garanties" en "contractueel vastgelegde risicodekking" door andere lidstaten en eventueel landen buiten de EU. Bronnen zeggen tegen het ANP dat de garanties die voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen eerder deze week heeft voorgesteld, onvoldoende zijn.

1 uur geleden
Brand uitgebroken bij klimaattop in Belém, locatie ontruimd

BELÉM (ANP/RTR) - Op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém is brand uitgebroken. Bezoekers moeten de locatie verlaten, meldt een verslaggever ter plaatse. De brand is volgens de autoriteiten weer onder controle.

1 uur geleden