
Meer dan 2500 aanhoudingen bij Interpol-actie tegen mensenhandel
GLASGOW (ANP) - Bij een wereldwijde actie tegen mensenhandel zijn 2517 mensen aangehouden, meldt Interpol. In 850 gevallen ging het specifiek om mensensmokkel. De actieweek vond plaats tussen eind september en begin oktober.
Volgens Interpol zijn in 116 landen en gebieden meer dan 3000 mensen gered die het risico liepen slachtoffer te worden van mensenhandel. Ook werden bijna 18.000 illegale immigranten ontdekt. Bij de actie zijn over de hele wereld invallen gedaan. Bekende smokkelplekken zijn extra gecontroleerd en 24.000 vluchten werden in de gaten gehouden.
In het Verenigd Koninkrijk is een Syrische man aangehouden, die gezocht werd door Roemenië. Hij zou migranten van Bulgarije naar Roemenië hebben gesmokkeld, zodat ze konden doorreizen naar Nederland.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - De president van Kenia William Ruto heeft zeven dagen van nationale rouw afgekondigd na de dood van oppositieleider en oud-premier Raila Odinga. Die overleed op 80-jarige leeftijd in India, waar hij was vanwege medische redenen. Ruto beschrijft Odinga in een verklaring als een "meester van democratie" en een "onverschrokken vrijheidsstrijder".
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft tegen de Russische leider Vladimir Poetin gezegd dat hij vasthoudt aan eerder gesloten akkoorden tussen hun landen. Hij suggereert hiermee dat de twee bestaande Russische militaire bases in Syrië mogen blijven.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Meer dan de helft van de NAVO-landen doet mee aan de aankoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Na aanvankelijke grote toezeggingen leek de vaart uit het zogeheten PURL-programma. Maar "bondgenoot na bondgenoot" tekende volgens Rutte woensdag in. Hoeveel zij bijdragen, liet Rutte in het midden.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens inkopen. Over de gezamenlijke aanschaf van NASAMS-systemen hebben de beide landen woensdag afspraken gemaakt. België heeft nu nog geen noemenswaardige luchtafweer en kan mogelijk profiteren van lopende Nederlandse bestellingen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De hoeveelheid CO2-deeltjes in de atmosfeer is vorig jaar sneller toegenomen dan in alle eerdere jaren waarin dat werd gemeten. De Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) legt in een woensdag verschenen rapport uit door welke factoren de toename zo uitzonderlijk hoog was.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland steekt nog eens 90 miljoen euro in de Oekraïense drone-industrie. Het geld is bedoeld voor aanvals-, verkennings- en observatiedrones, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bevestigd dat een van de door Hamas overgedragen lichamen niet van een gijzelaar is. Israëlische media schreven dat eerder al op basis van bronnen.
4 uur geleden