Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 23.000 positieve tests, op een na hoogste aantal ooit

Meer dan 23.000 positieve tests, op een na hoogste aantal ooit

BILTHOVEN (ANP) - Tussen zondagochtend en maandagochtend zijn 23.066 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Dat is het op een na hoogste aantal ooit. Afgelopen donderdag meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zo'n 23.600 positieve tests.

In de afgelopen zeven dagen zijn 151.196 besmettingen bevestigd. Dat is het hoogste weektotaal ooit. Vorige week maandag werd voor het eerst de grens van 100.000 positieve tests in een week tijd gepasseerd, nu gaat Nederland voor het eerst door de barrière van 150.000 positieve tests in zeven dagen.

Het weektotaal ligt 49 procent hoger dan vorige week, dus de verspreiding van het virus verliest nog geen tempo. Gemiddeld komt het neer op bijna 21.600 nieuwe gevallen per dag. Dat gemiddelde stijgt voor de 53e dag op rij en dat is bijna een record.

Sterfgevallen

Het RIVM kreeg in de afgelopen dag 29 meldingen dat een coronapatiënt aan de gevolgen van de besmetting is overleden. Voor een maandag is dat het hoogste aantal sinds 22 februari, precies negen maanden geleden. Doorgaans meldt het RIVM op maandagen wat minder sterfgevallen. Mensen die in het weekeinde zijn overleden, worden vaak in de loop van maandag geregistreerd, waarna ze meegeteld worden in de cijfers die het RIVM op dinsdag naar buiten brengt.

In de afgelopen zeven dagen registreerde het RIVM het overlijden van 247 coronapatiënten. Dat komt neer op gemiddeld ruim 35 sterfgevallen per dag. Dat is het hoogste niveau sinds 12 maart.

Meer uit Gezond

Senaat VS achter benoeming vaccincriticus Kennedy tot minister

WASHINGTON (ANP/RTR) - Robert F. Kennedy jr. wordt de nieuwe Amerikaanse minister van Volksgezondheid. De Senaat heeft ingestemd met zijn benoeming.

2 dagen geleden
Nieuwe pictogrammen moeten medicijngebruiker duidelijkheid geven

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, eenduidige set pictogrammen moet medicijngebruikers voortaan meer duidelijkheid geven over het gebruik en de werking van hun medicatie. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft de icoontjes samen met allerlei brancheorganisaties ontwikkeld. Het zijn er vijftig in totaal. Ze zijn getest in apotheken en drogisterijen en ook onder laaggeletterde proefpersonen.

3 dagen geleden
Griepepidemie lijkt af te vlakken, aantal meldingen iets lager

DEN HAAG (ANP) - De griepepidemie lijkt af te vlakken. Dat concludeert onderzoeksinstituut Nivel. Vorige week zijn 104 op elke 100.000 mensen met griepklachten naar de huisarts gegaan. Dat is vrijwel gelijk aan een week eerder. Uit monsters blijkt dat de meeste mensen daadwerkelijk influenza onder de leden hebben.

3 dagen geleden
Personeelstekort in zorg mogelijk nog groter dan eerder gedacht

DIEMEN (ANP) - Op basis van de huidige trends loopt het personeelstekort in de zorg op tot bijna 300.000 werknemers in 2034. Dat stelt Bart van Krimpen, data- en arbeidsmarktanalist bij Randstad Nederland.

3 dagen geleden
Kamer steunt NSC-plan: sigaret al in 2028 alleen in tabakszaak

DEN HAAG (ANP) - Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar haar regeringspartners juist snoeihard tegen zijn.

4 dagen geleden
Aantal besmettingen loopt op na uitbraak ebolavirus in Oeganda

KAMPALA (ANP/RTR/DPA) - In Oeganda is het aantal vastgestelde besmettingen met het ebolavirus opgelopen tot negen. In het Afrikaanse land werd eind vorige maand de eerste infectie in meer dan twee jaar gemeld.

4 dagen geleden
Mantelzorg bij dementie in grote stad vaak zwaarder

AMERSFOORT (ANP) - In grote steden voelen de mantelzorgers van mensen met dementie zich vaker overbelast dan die in kleinere gemeenten, meldt Alzheimer Nederland op basis van de zogenoemde Dementiemonitor, die wordt gemaakt met kennisinstituut Nivel.

4 dagen geleden