Meer dan 200.000 coronabesmettingen in Turkije
ANKARA (ANP/RTR) - In Turkije zijn inmiddels meer dan 200.000 besmettingen met het coronavirus vastgesteld. De autoriteiten melden dat het laatste etmaal bij nog eens 1192 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen.
Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat ruim 87 procent van de besmette mensen weer is genezen. Het officiële dodental door de uitbraak staat op 5150.
De Turkse autoriteiten zijn er niet over te spreken dat Turkije niet op de lijst met veilige landen staat van de Europese Unie. In de landen op die lijst is de gezondheidssituatie wat betreft het coronavirus vergelijkbaar of beter dan gemiddeld in Europa.
In de EU zijn naast Amerikanen, Brazilianen en Russen ook Turken nog niet welkom, tot ongenoegen van Ankara. "We verwachten dat de fout met betrekking op de reisbeperkingen voor onze burgers zo snel mogelijk wordt rechtgezet", reageerde een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
10 uur geleden