Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 2000 doden in VS door coronavirus

Meer dan 2000 doden in VS door coronavirus

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 2000 mensen gestorven aan de gevolgen van het coronavirus. Dat blijkt uit tellingen van de Johns Hopkins University in Baltimore. Een groot deel van de doden is gevallen in de staat New York, waar het virus zich de afgelopen dagen snel heeft verspreid. Volgens gouverneur Andrew Cuomo van die staat zijn ruim 700 inwoners overleden sinds de uitbraak van het longvirus.

In de Verenigde Staten zijn 121.100 besmettingen geregistreerd. Geen enkel ander land kent zoveel geïnfecteerden. Deskundigen gaan ervan uit dat het werkelijke aantal een stuk groter is. Afgelopen woensdag waren er nog 60.000 mensen besmet en lag het aantal doden net boven de 1000. Daarmee zijn de aantallen in vier dagen dus verdubbeld.

In Italië zijn sinds het begin van de pandemie meer dan 10.000 mensen omgekomen. Dat is het hoogste aantal ter wereld.

Meer uit Buitenland

VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

38 minuten geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

41 minuten geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

1 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

2 uur geleden
Israël zegt optreden tegen Hezbollah niet te staken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.

2 uur geleden
Strenge veiligheidsmaatregelen rond bezoek Trump aan NBA-finale

NEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.

2 uur geleden
Onderzoek: weinig animo in Oekraïne voor onvoorwaardelijk bestand

KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.

3 uur geleden