Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 200 miljoen Amerikanen volledig gevaccineerd

Meer dan 200 miljoen Amerikanen volledig gevaccineerd

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een mijlpaal bereikt in de vaccinatiecampagne tegen het coronavirus. Meer dan 200 miljoen Amerikanen zijn inmiddels volledig gevaccineerd, bericht The New York Times. Dat komt neer op ruim 60 procent van de bevolking.

De krant schrijft dat bezorgdheid over de nieuwe Omikron-variant een impuls gaf aan de vaccinatiecampagne. Er laten zich weer meer mensen inenten. Dagelijks worden gemiddeld zo'n 1,78 miljoen vaccindoses toegediend. Het gaat dan om eerste en tweede prikken en boostershots. Dat zijn er wel veel minder dan op het hoogtepunt van de vaccinatiecampagne. Zo waren op 13 april nog 3,38 miljoen prikken gemeld.

De VS hebben vooralsnog een lagere vaccinatiegraad dan veel andere landen, waaronder Portugal, Singapore en Cambodja. De Amerikaanse autoriteiten behoorden internationaal wel tot de koplopers bij het opzetten van een boostercampagne. Die extra prikken waren in september en oktober al goedgekeurd voor veel Amerikanen.

Eerste Omikron-melding

De Amerikaanse autoriteiten maakten vorige week voor het eerst melding van een Omikron-geval. De besmette persoon was in Zuid-Afrika geweest en eind november naar Californië gereisd. Het gaat om iemand die volledig was gevaccineerd en alleen milde ziekteverschijnselen vertoonde.

De eerste bekende Omikron-patiënt in de VS hoefde niet te worden opgenomen in het ziekenhuis, maar veel andere mensen die het coronavirus oplopen moeten nog wel worden behandeld. Het aantal besmettingen en ziekenhuisopnames steeg de laatste weken weer flink. Er liggen in het hele land zo'n 55.000 coronapatiënten in ziekenhuizen die soms worstelen met de toestroom van zieke mensen.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

33 minuten geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

1 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

1 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

2 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

3 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

5 uur geleden