Meer dan 200 klachten over 90 meter hoge vlam bij Shell in Pernis
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn sinds woensdagavond al meer dan tweehonderd klachten binnengekomen over een vlam van zo'n 90 meter hoog op de Vondelingenweg in Pernis (Rotterdam). Dat meldt de dienst op Twitter. De fakkel brandt vanwege een procesverstoring bij Shell.
Shell meldt donderdagmiddag dat het euvel nog niet is verholpen en dat het nog geen prognose kan geven wanneer het probleem is opgelost. Een woordvoerder laat weten dat het zogeheten fakkelen een veiligheidsmaatregel is om druk weg te nemen in bepaalde processen. Het bedrijf weet intussen wat de oorzaak is, maar wil daar niet verder op ingaan.
Volgens de DCMR veroorzaakt de vlam ook geluids- en geuroverlast. Shell probeert de overlast "tot een minimum te beperken", aldus de zegsman. Op beelden van een webcam in Vlaardingen was woensdagnacht en donderdagochtend de vlam te zien.
Volgens de DCMR was "niet de hoogte" van de vlam, "maar het feit dat die zo lang brandt, ongebruikelijk", zegt een woordvoerder. "Dat komt nu nog zelden voor", aldus de zegsman. De DCMR laat verder weten dat de milieu-impact gering is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
12 uur geleden