Meer dan 200 klachten over 90 meter hoge vlam bij Shell in Pernis
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn sinds woensdagavond al meer dan tweehonderd klachten binnengekomen over een vlam van zo'n 90 meter hoog op de Vondelingenweg in Pernis (Rotterdam). Dat meldt de dienst op Twitter. De fakkel brandt vanwege een procesverstoring bij Shell.
Shell meldt donderdagmiddag dat het euvel nog niet is verholpen en dat het nog geen prognose kan geven wanneer het probleem is opgelost. Een woordvoerder laat weten dat het zogeheten fakkelen een veiligheidsmaatregel is om druk weg te nemen in bepaalde processen. Het bedrijf weet intussen wat de oorzaak is, maar wil daar niet verder op ingaan.
Volgens de DCMR veroorzaakt de vlam ook geluids- en geuroverlast. Shell probeert de overlast "tot een minimum te beperken", aldus de zegsman. Op beelden van een webcam in Vlaardingen was woensdagnacht en donderdagochtend de vlam te zien.
Volgens de DCMR was "niet de hoogte" van de vlam, "maar het feit dat die zo lang brandt, ongebruikelijk", zegt een woordvoerder. "Dat komt nu nog zelden voor", aldus de zegsman. De DCMR laat verder weten dat de milieu-impact gering is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail voldoet dit jaar niet aan de prestatieafspraken die het heeft gemaakt met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft impactvolle storingen op het spoor. Dit jaar vonden er al 530 grote incidenten plaats. Daarmee zijn er dit jaar voor het eerst meer storingen dan de toegestane 520.
9 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.
2 uur geledenBARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De bewoners van negen appartementen in woonzorgcentrum Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan in Tilburg kunnen nog niet naar huis. Door de brand van zaterdag zijn hun woningen nog onbewoonbaar. De meeste van de getroffen bewoners worden elders in het wooncomplex opgevangen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
11 uur geleden