Meer dan 200 klachten over 90 meter hoge vlam bij Shell in Pernis
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn sinds woensdagavond al meer dan tweehonderd klachten binnengekomen over een vlam van zo'n 90 meter hoog op de Vondelingenweg in Pernis (Rotterdam). Dat meldt de dienst op Twitter. De fakkel brandt vanwege een procesverstoring bij Shell.
Shell meldt donderdagmiddag dat het euvel nog niet is verholpen en dat het nog geen prognose kan geven wanneer het probleem is opgelost. Een woordvoerder laat weten dat het zogeheten fakkelen een veiligheidsmaatregel is om druk weg te nemen in bepaalde processen. Het bedrijf weet intussen wat de oorzaak is, maar wil daar niet verder op ingaan.
Volgens de DCMR veroorzaakt de vlam ook geluids- en geuroverlast. Shell probeert de overlast "tot een minimum te beperken", aldus de zegsman. Op beelden van een webcam in Vlaardingen was woensdagnacht en donderdagochtend de vlam te zien.
Volgens de DCMR was "niet de hoogte" van de vlam, "maar het feit dat die zo lang brandt, ongebruikelijk", zegt een woordvoerder. "Dat komt nu nog zelden voor", aldus de zegsman. De DCMR laat verder weten dat de milieu-impact gering is.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
4 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
16 uur geleden