Meer dan 200 klachten over 90 meter hoge vlam bij Shell in Pernis
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn sinds woensdagavond al meer dan tweehonderd klachten binnengekomen over een vlam van zo'n 90 meter hoog op de Vondelingenweg in Pernis (Rotterdam). Dat meldt de dienst op Twitter. De fakkel brandt vanwege een procesverstoring bij Shell.
Shell meldt donderdagmiddag dat het euvel nog niet is verholpen en dat het nog geen prognose kan geven wanneer het probleem is opgelost. Een woordvoerder laat weten dat het zogeheten fakkelen een veiligheidsmaatregel is om druk weg te nemen in bepaalde processen. Het bedrijf weet intussen wat de oorzaak is, maar wil daar niet verder op ingaan.
Volgens de DCMR veroorzaakt de vlam ook geluids- en geuroverlast. Shell probeert de overlast "tot een minimum te beperken", aldus de zegsman. Op beelden van een webcam in Vlaardingen was woensdagnacht en donderdagochtend de vlam te zien.
Volgens de DCMR was "niet de hoogte" van de vlam, "maar het feit dat die zo lang brandt, ongebruikelijk", zegt een woordvoerder. "Dat komt nu nog zelden voor", aldus de zegsman. De DCMR laat verder weten dat de milieu-impact gering is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
4 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
3 uur geleden