Meer dan 20 miljoen coronagevallen in de VS
BALTIMORE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn vrijdag de grens van 20 miljoen besmettingen met het coronavirus gepasseerd. Er zijn nu 20.007.149 gevallen vastgesteld, meldt de Johns Hopkins University.
Volgens de overzichten die de universiteit bijhoudt zijn er nu 346.408 mensen in de VS aan de ziekte overleden. De VS zijn in absolute cijfers koploper met het aantal besmettingen en doden. Het land blijft India, waar 10,3 miljoen coronabesmettingen zijn vastgesteld, ver voor. Donderdag boekten de VS nog een ander record, met meer dan 3900 coronadoden in een etmaal.
De VS deden er maanden over om begin november de grens van 10 miljoen coronabesmettingen te overschrijden. Daarna ging het sneller, mede door de vakanties rond Thanksgiving en de kerst, toen veel Amerikanen toch op pad gingen, ondanks oproepen om vooral thuis te blijven. De grens van 19 miljoen gevallen werd zondag gepasseerd.
Volgens gegevens van het Amerikaanse Covid Tracking Project liggen nu meer dan 125.000 mensen met Covid-19 in het ziekenhuis in de VS.
Meer uit Buitenland
ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
3 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
5 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
5 uur geleden