Meer dan 20 miljoen coronagevallen in de VS
BALTIMORE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn vrijdag de grens van 20 miljoen besmettingen met het coronavirus gepasseerd. Er zijn nu 20.007.149 gevallen vastgesteld, meldt de Johns Hopkins University.
Volgens de overzichten die de universiteit bijhoudt zijn er nu 346.408 mensen in de VS aan de ziekte overleden. De VS zijn in absolute cijfers koploper met het aantal besmettingen en doden. Het land blijft India, waar 10,3 miljoen coronabesmettingen zijn vastgesteld, ver voor. Donderdag boekten de VS nog een ander record, met meer dan 3900 coronadoden in een etmaal.
De VS deden er maanden over om begin november de grens van 10 miljoen coronabesmettingen te overschrijden. Daarna ging het sneller, mede door de vakanties rond Thanksgiving en de kerst, toen veel Amerikanen toch op pad gingen, ondanks oproepen om vooral thuis te blijven. De grens van 19 miljoen gevallen werd zondag gepasseerd.
Volgens gegevens van het Amerikaanse Covid Tracking Project liggen nu meer dan 125.000 mensen met Covid-19 in het ziekenhuis in de VS.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt meer en meer berichten te krijgen over de vernietiging van documenten bij overheidsinstellingen. Eerder beschuldigde hij het ministerie van Buitenlandse Zaken al van het vernietigen van documenten rond de Europese sancties tegen Rusland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard "de vinger aan de trekker te hebben" voor het geval Israël de wapenstilstand schendt. Het tiendaagse bestand is vrijdag van kracht geworden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
5 uur geleden