Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 20 miljoen Britten gevaccineerd tegen coronavirus

Meer dan 20 miljoen Britten gevaccineerd tegen coronavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Ruim 20 miljoen inwoners van het Verenigd Koninkrijk hebben nu een coronavaccin gekregen, heeft de Brits minister van Volksgezondheid Matt Hancock zondag bekendgemaakt. "Een geweldige prestatie voor het land", zei hij op Twitter. "Het vaccin is onze route naar buiten. Als je de oproep krijgt, haal dan een prik."

Het circa 66 miljoen inwoners tellende Verenigd Koninkrijk gaat in Europa aan kop met het vaccineren van burgers, waardoor de kans wordt vergroot op het opheffen van de huidige lockdown-maatregelen tussen nu en eind juni. Een kleine veertien dagen geleden hadden al 15 miljoen Britten een inenting gekregen.

Het Verenigd Koninkrijk is op dinsdag 8 december begonnen met vaccineren. Die dag werd de toen 90-jarige Margaret Keenan de eerste persoon in de wereld die het middel van Pfizer kreeg toegediend buiten een onderzoeksomgeving. Op 1 januari dit jaar bedroeg het aantal ingeënte inwoners in het land een miljoen.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden op de vlucht voor geweld in Zuid-Syrië

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.

5 uur geleden
Enkelband voor Braziliaanse ex-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, verdacht van een couppoging, moet een elektronische enkelband gaan dragen. De politie heeft zijn huis en zijn politieke hoofdkwartier doorzocht, meldden Braziliaanse media.

7 uur geleden
Slovenië ziet toch af van NAVO-referendums

LJUBLJANA (ANP) - Slovenië gaat toch geen raadgevend referendum uitschrijven over de verhoging van de defensie-uitgaven om de nieuwe NAVO-norm te halen. De Slovenen hoeven daardoor hoogstwaarschijnlijk ook niet te stemmen of ze binnen het bondgenootschap willen blijven.

8 uur geleden
Brussel verwacht lastige onderhandelingen over meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034

10 uur geleden
Voorlopig geen buitenlanders in vakantieresort Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".

10 uur geleden
Geweld in Syrische stad Suwayda laait toch weer op

SUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.

10 uur geleden
Tomorrowland volledig open voor alle bezoekers met ticket

BOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.

12 uur geleden