Meer dan 2 miljoen coronadoden in Europa en 1 miljoen in de VS
WASHINGTON (ANP) - Het dodental van de coronapandemie in de Verenigde Staten staat officieel op een miljoen. Het Witte Huis maakte donderdag bekend die tragische mijlpaal na ruim twee jaar bereikt te hebben. President Joe Biden laat weten mee te leven met de nabestaanden.
De president vindt dat de regering waakzaam moet blijven tijdens deze pandemie om zoveel mogelijk levens te redden. Het is volgens Biden van cruciaal belang dat het Congres behandelingen, tests en vaccins blijft ondersteunen en stimuleren.
Begin februari werd de grens van 900.000 coronadoden in de VS overschreden. Sindsdien is het gemiddeld aantal doden per dag sterk afgenomen. Het totale dodental ligt waarschijnlijk vele malen hoger, doordat niet iedereen zich de afgelopen twee jaar heeft laten testen op het coronavirus.
In Nederland zijn er tot nu toe 22.000 coronagerelateerde sterfgevallen. Gemiddeld sterven er hier nu nog drie mensen per dag met Covid-19.
Meer uit Buitenland
KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
4 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.
5 uur geleden