
Meer dan 2 miljoen besmettingen coronavirus wereldwijd
BALTIMORE (ANP) - Meer dan 2 miljoen mensen zijn besmet met het nieuwe coronavirus volgens de officiële cijfers. Dat meldt de Johns Hopkins University uit Baltimore in de Verenigde Staten. De universiteit houdt deze cijfers nauwgezet bij.
Binnen twee weken zijn er wereldwijd een miljoen besmettingen bijgekomen. Het dodental is in die periode ook ruim verdubbeld van 50.000 tot 119.000.
De meeste besmettingen zijn vastgesteld in de Verenigde Staten, Italië en Spanje. Waarschijnlijk zijn er nog veel meer mensen besmet, maar lang niet iedereen kan worden getest, waardoor veel mensen met het virus dat niet zeker weten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Voorwerpen uit de televisieserie Downton Abbey hebben dinsdag bij een veiling in Londen in totaal ruim 2 miljoen euro (1,7 miljoen pond) opgebracht. Dat is zes keer meer dan vooraf werd geschat, maakte veilinghuis Bonhams bekend.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenCAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP/AFP/RTR) - Justitie in Utah gaat Tyler Robinson vervolgen voor een zware vorm van moord en heeft juridische stappen gezet om hem bij een veroordeling de doodstraf op te leggen. Dat heeft openbaar aanklager Jeff Gray bekendgemaakt. Robinson wordt verdacht van de moord op Charlie Kirk.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.
3 uur geledenOREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.
3 uur geleden