Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 170 arrestaties bij pro-Palestijns protest in Berlijn

Meer dan 170 arrestaties bij pro-Palestijns protest in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Bij een pro-Palestijnse demonstratie in de Duitse hoofdstad Berlijn zijn woensdagavond 174 mensen opgepakt en 65 politieagenten gewond geraakt, meldt een politiewoordvoerder donderdag aan de krant Tagesspiegel. Agenten werden onder meer bekogeld met stenen en brandende vloeistoffen

In Neukölln liep dat uit op urenlange rellen. Barricades werden in brand gestoken en de politie gebruikte waterkanonnen en pepperspray. De situatie was na middernacht weer onder controle, meldt de Duitse politie op X. Ondanks een demonstratieverbod voor pro-Palestijnse protesten kwamen in Berlijn woensdagavond op meerdere plaatsen mensen bij elkaar om hun steun te betuigen.

Burgemeester Kai Wegner wil donderdag een verklaring afleggen over de situatie in Berlijn en daarbij uitspreken dat de politiek zich volledig inzet voor de Joodse gemeenschap.

In verschillende grote steden in Duitsland werden pro-Palestijnse demonstraties verboden sinds de aanval van Hamas in Israël op 7 oktober. Het kwam sindsdien al geregeld tot botsingen tussen politie en deelnemers aan niet-geregistreerde demonstraties. Ook dinsdag- op woensdag waren er in Neukölln al ongeregeldheden tussen pro-Palestijnse demonstranten en de politie.

Meer uit Buitenland

Aanval op Roemeense ambulance na verspreiding nepnieuws op TikTok

RECEA-CRISTUR (ANP/DPA) - Een Roemeense ambulance is in het weekend aangevallen met bijlen, knuppels en stenen nadat op TikTok nepnieuws was verspreid, melden Roemeense media. Volgens de berichten, die al langer rondgaan in het land, zouden ambulances worden gebruikt om kinderen te ontvoeren.

6 minuten geleden
Situatie Høiby blijft onveranderd, voorarrest weer verlengd

OSLO (ANP) - De rechtbank van Oslo heeft het voorarrest van Marius Borg Høiby maandag opnieuw met vier weken verlengd. Net als afgelopen maand mag hij dat thuis uitzitten, melden Noorse media. Daarmee blijft zijn situatie onveranderd.

36 minuten geleden
Spanje evenaart warmste maand ooit sinds begin metingen

MADRID (ANP/AFP) - Afgelopen juli was voor het vasteland van Spanje de warmste maand sinds het begin van de metingen in 1961. De gemiddelde temperatuur was 25,7 graden, aldus de Spaanse weerdienst AEMET. Zo warm werd het alleen eerder in juli 2022.

2 uur geleden
Vliegverkeer Sicilië opnieuw verstoord door vulkaan Etna

ROME (ANP/RTR) - Door een nieuwe uitbarsting van de vulkaan Etna op Sicilië zijn aankomende vluchten op de luchthaven van Catania geannuleerd. Vulkanische as in de lucht zorgt voor problemen rondom het vliegveld. De luchthaven verwacht dat het vliegverkeer maandag vanaf 17.00 uur geleidelijk volledig kan worden hervat.

3 uur geleden
Opnieuw natuurbrand uitgebroken bij Athene

ATHENE (ANP/AFP) - In de buurt van Athene is maandag een nieuwe natuurbrand uitgebroken. Het vuur verspreidt zich snel door windstoten van meer dan 70 kilometer per uur, meldt de Griekse brandweer.

4 uur geleden
8 verminkte lichamen gevonden in illegale mijn in Ecuador

CUENCA (ANP/AFP) - In een illegale mijn in de Ecuadoraanse provincie Azuay zijn zondag acht verminkte lichamen aangetroffen. Dat maakte de politie bekend.

8 uur geleden
Doden door confrontaties vlak na inauguratie president Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De nieuwe president van Colombia, Abelardo de la Espriella, heeft gezegd dat zondag zes leden van gewapende groeperingen zijn gedood tijdens botsingen met Colombiaanse veiligheidsdiensten. Die vonden plaats vlak na de inauguratie van De la Espriella, die zaterdag zijn eerste werkdag had.

8 uur geleden