Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 160.000 coronadoden in VS

Meer dan 160.000 coronadoden in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het aantal coronadoden in de Verenigde Staten, het land dat door de pandemie qua doden en qua besmettingen het hardst is getroffen, is vrijdag de 160.000 gepasseerd. Dat meldt zowel de Johns Hopkins University als persbureau Reuters. De doden in de Verenigde Staten maken bijna een kwart van het wereldwijde dodental uit.

Het longvirus is voor zover bekend bij bijna 4,9 miljoen mensen in de VS vastgesteld. Volgens de gegevens van Reuters stijgt het dagelijkse aantal doden in 23 staten en stijgt het dagelijkse aantal besmettingen in 20 staten.

De laatste 10.000 doden in de VS vielen in slechts negen dagen. Veel van de sterfgevallen zijn in de staten Californië, Florida en Texas. Deborah Birx, de coördinator van de het coronateam van het Witte Huis, waarschuwt dat het in de steden Boston, Chicago, Detroit en Washington D.C. de verkeerde kant op gaat. Steeds meer testen daar blijken positief.

Overheidsfunctionarissen, lerarenvakbonden, ouders en scholieren maken zich zorgen over de aanstaande heropening van de scholen. President Trump spoort de staten aan om het onderwijs weer fysiek te hervatten en zegt dat het virus "weg zal gaan, zoals alles weggaat". Volksgezondheidsfunctionarissen roepen de staten waar het aantal besmettingen dagelijks toeneemt juist op voorzichtig te zijn.

Experts van de Universiteit van Washington voorspelden donderdag dat het Amerikaanse dodental op 1 december op bijna 300.000 zal staan. Zij schatten dat dat er 70.000 minder kunnen zijn als Amerikanen in het openbaar allemaal mondkapjes dragen.

Meer uit Buitenland

Kenia meldt eerste ebolageval, patiënt overleden

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.

11 minuten geleden
Von der Leyen: EU moet meer schone elektriciteit gebruiken

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".

14 minuten geleden
Gewonden bij aanvallen op twee Saudische luchthavens

NAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.

44 minuten geleden
Media: voormalige Duitse inlichtingenchef opgepakt

BERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.

49 minuten geleden
Von der Leyen wil geen grote bezuinigingen op meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.

53 minuten geleden
Franse minister verdedigt politieoptreden bij schoolprotesten

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.

54 minuten geleden
Bommenwerpers VS van Fairford gehaald om dreiging Iraanse drones

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben hun langeafstandsbommenwerpers van de Britse militaire basis Fairford gehaald vanwege zorgen over een mogelijke aanval met Iraanse drones. Dat meldden diverse Amerikaanse media waaronder Axios en The Wall Street Journal. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ook van een dreiging, meldt de BBC.

2 uur geleden