Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
Zware regenval tijdens het moessonseizoen en twee tropische cyclonen zorgden vorige maand voor levensgevaarlijke situaties in Sri Lanka, Indonesië, Thailand en Maleisië. Door de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra zijn zeker 770 mensen omgekomen. De rampendienst meldde woensdag meer dan 800 doden, maar dat cijfer werd later bijgesteld. Het aantal vermisten ligt boven de 650. Ook dat is een toename.
In Sri Lanka is het dodental opgelopen naar 474 en worden nog 366 mensen vermist. In dit Zuid-Aziatische land zorgde een storm voor een recordhoeveelheid regen, die aardverschuivingen en overstromingen veroorzaakte. Heel Sri Lanka is getroffen door het noodweer, in tegenstelling tot Indonesië, Thailand en Maleisië.
De 267 doden in Thailand vielen verspreid over acht zuidelijke provincies, met meer dan de helft in het toeristische Hat Yai. In het noorden van Maleisië zijn enkele doden gevallen als gevolg van het noodweer.
Meer uit Buitenland
CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
22 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
9 uur geleden