Meer dan 1500 coronapatiënten op Franse ic’s
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Op de intensivecareafdelingen in Franse ziekenhuizen worden meer dan 1500 coronapatiënten behandeld. Het is voor het eerst sinds 27 mei dat deze drempel is overschreden. Er liggen nu meer dan 8600 patiënten met Covid-19 in het ziekenhuis. Het was eind juni dat dat aantal voor het laatst zo hoog was.
Premier Jean Castex heeft gewaarschuwd voor nieuwe lokale lockdowns. "Niets kan worden uitgesloten, gezien wat er in onze ziekenhuizen gebeurt." Een landelijke lockdown vermijden zou mogelijk moeten zijn, aldus Castex.
Het aantal nieuwe besmettingen loopt sinds ruim een maand op. Afgelopen week kondigde de overheid al extra maatregelen aan om verdere verspreiding tegen te gaan, vooral in de grote steden. Cafés in onder meer de hoofdstad Parijs blijven voorlopig dicht.
Minder
De gezondheidsautoriteiten meldden maandag 8505 nieuwe besmettingen, flink minder dan afgelopen weekend. Zaterdag waren het er bijna 27.000 en zondag ruim 16.000. De aantallen zijn op maandag vaak relatief laag omdat er op zondag minder wordt getest. In totaal zijn ruim 743.000 besmettingen gerapporteerd.
Frankrijk heeft 32.285 sterfgevallen gemeld, waarvan 95 in het laatste etmaal.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.
1 uur geledenBELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."
4 uur geledenBORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.
4 uur geleden