Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 1500 coronapatiënten op Franse ic’s

Meer dan 1500 coronapatiënten op Franse ic’s

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Op de intensivecareafdelingen in Franse ziekenhuizen worden meer dan 1500 coronapatiënten behandeld. Het is voor het eerst sinds 27 mei dat deze drempel is overschreden. Er liggen nu meer dan 8600 patiënten met Covid-19 in het ziekenhuis. Het was eind juni dat dat aantal voor het laatst zo hoog was.

Premier Jean Castex heeft gewaarschuwd voor nieuwe lokale lockdowns. "Niets kan worden uitgesloten, gezien wat er in onze ziekenhuizen gebeurt." Een landelijke lockdown vermijden zou mogelijk moeten zijn, aldus Castex.

Het aantal nieuwe besmettingen loopt sinds ruim een maand op. Afgelopen week kondigde de overheid al extra maatregelen aan om verdere verspreiding tegen te gaan, vooral in de grote steden. Cafés in onder meer de hoofdstad Parijs blijven voorlopig dicht.

Minder

De gezondheidsautoriteiten meldden maandag 8505 nieuwe besmettingen, flink minder dan afgelopen weekend. Zaterdag waren het er bijna 27.000 en zondag ruim 16.000. De aantallen zijn op maandag vaak relatief laag omdat er op zondag minder wordt getest. In totaal zijn ruim 743.000 besmettingen gerapporteerd.

Frankrijk heeft 32.285 sterfgevallen gemeld, waarvan 95 in het laatste etmaal.

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

1 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

1 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

3 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

4 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

4 uur geleden