Meer dan 140 bendeleden opgepakt in afgesloten stad El Salvador
SAN SALVADOR (ANP/AFP) - In de stad Soyapango in El Salvador zijn in de afgelopen 48 uur meer dan 140 vermeende bendeleden opgepakt, meldt de Salvadoraanse president Nayib Bukele via Twitter.
Eerder was aangekondigd dat de stad helemaal is afgezet door 10.000 soldaten en agenten. Zij hebben alle huizen uitgekamd op zoek naar leden van misdaadbendes. "De territoriale controle behoort nu compleet de staat toe", schreef Bukele op Twitter, bij een videomontage van troepen in Soyapango, een voorstad van hoofdstad San Salvador.
Hoe lang de belegering van de stad nog duurt, hebben de autoriteiten nog niet gezegd. "We gaan Soyapango niet verlaten voordat we het laatste bendelid hebben gevangen", beloofde minister van Defensie René Merino.
De operatie is de meest drastische ingreep sinds president Bukele afgelopen maart de noodtoestand afkondigde om het bendegeweld in te dammen. Sindsdien zijn volgens de laatste telling 58.000 mensen opgepakt. Bukele's draconische aanpak wordt tegelijk bekritiseerd door mensenrechtenorganisaties en de Verenigde Naties. Salvadoraanse media maken regelmatig gewag van willekeurige aanhoudingen.
In zijn Centraal-Amerikaanse land van 6,8 miljoen inwoners geniet Bukele in peilingen de goedkeuring van de grote meerderheid van de bevolking. Het land telde in 2021 bijna 1150 moorden oftewel 18 moorden per 100.000 inwoners.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
43 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
4 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
5 uur geleden