Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 140 bendeleden opgepakt in afgesloten stad El Salvador

Meer dan 140 bendeleden opgepakt in afgesloten stad El Salvador

SAN SALVADOR (ANP/AFP) - In de stad Soyapango in El Salvador zijn in de afgelopen 48 uur meer dan 140 vermeende bendeleden opgepakt, meldt de Salvadoraanse president Nayib Bukele via Twitter.

Eerder was aangekondigd dat de stad helemaal is afgezet door 10.000 soldaten en agenten. Zij hebben alle huizen uitgekamd op zoek naar leden van misdaadbendes. "De territoriale controle behoort nu compleet de staat toe", schreef Bukele op Twitter, bij een videomontage van troepen in Soyapango, een voorstad van hoofdstad San Salvador.

Hoe lang de belegering van de stad nog duurt, hebben de autoriteiten nog niet gezegd. "We gaan Soyapango niet verlaten voordat we het laatste bendelid hebben gevangen", beloofde minister van Defensie René Merino.

De operatie is de meest drastische ingreep sinds president Bukele afgelopen maart de noodtoestand afkondigde om het bendegeweld in te dammen. Sindsdien zijn volgens de laatste telling 58.000 mensen opgepakt. Bukele's draconische aanpak wordt tegelijk bekritiseerd door mensenrechtenorganisaties en de Verenigde Naties. Salvadoraanse media maken regelmatig gewag van willekeurige aanhoudingen.

In zijn Centraal-Amerikaanse land van 6,8 miljoen inwoners geniet Bukele in peilingen de goedkeuring van de grote meerderheid van de bevolking. Het land telde in 2021 bijna 1150 moorden oftewel 18 moorden per 100.000 inwoners.

Meer uit Buitenland

Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

2 uur geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

4 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

7 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

8 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

8 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

9 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

10 uur geleden