Meer dan 140 bendeleden opgepakt in afgesloten stad El Salvador
SAN SALVADOR (ANP/AFP) - In de stad Soyapango in El Salvador zijn in de afgelopen 48 uur meer dan 140 vermeende bendeleden opgepakt, meldt de Salvadoraanse president Nayib Bukele via Twitter.
Eerder was aangekondigd dat de stad helemaal is afgezet door 10.000 soldaten en agenten. Zij hebben alle huizen uitgekamd op zoek naar leden van misdaadbendes. "De territoriale controle behoort nu compleet de staat toe", schreef Bukele op Twitter, bij een videomontage van troepen in Soyapango, een voorstad van hoofdstad San Salvador.
Hoe lang de belegering van de stad nog duurt, hebben de autoriteiten nog niet gezegd. "We gaan Soyapango niet verlaten voordat we het laatste bendelid hebben gevangen", beloofde minister van Defensie René Merino.
De operatie is de meest drastische ingreep sinds president Bukele afgelopen maart de noodtoestand afkondigde om het bendegeweld in te dammen. Sindsdien zijn volgens de laatste telling 58.000 mensen opgepakt. Bukele's draconische aanpak wordt tegelijk bekritiseerd door mensenrechtenorganisaties en de Verenigde Naties. Salvadoraanse media maken regelmatig gewag van willekeurige aanhoudingen.
In zijn Centraal-Amerikaanse land van 6,8 miljoen inwoners geniet Bukele in peilingen de goedkeuring van de grote meerderheid van de bevolking. Het land telde in 2021 bijna 1150 moorden oftewel 18 moorden per 100.000 inwoners.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
5 uur geleden