Meer dan 140 bendeleden opgepakt in afgesloten stad El Salvador
SAN SALVADOR (ANP/AFP) - In de stad Soyapango in El Salvador zijn in de afgelopen 48 uur meer dan 140 vermeende bendeleden opgepakt, meldt de Salvadoraanse president Nayib Bukele via Twitter.
Eerder was aangekondigd dat de stad helemaal is afgezet door 10.000 soldaten en agenten. Zij hebben alle huizen uitgekamd op zoek naar leden van misdaadbendes. "De territoriale controle behoort nu compleet de staat toe", schreef Bukele op Twitter, bij een videomontage van troepen in Soyapango, een voorstad van hoofdstad San Salvador.
Hoe lang de belegering van de stad nog duurt, hebben de autoriteiten nog niet gezegd. "We gaan Soyapango niet verlaten voordat we het laatste bendelid hebben gevangen", beloofde minister van Defensie René Merino.
De operatie is de meest drastische ingreep sinds president Bukele afgelopen maart de noodtoestand afkondigde om het bendegeweld in te dammen. Sindsdien zijn volgens de laatste telling 58.000 mensen opgepakt. Bukele's draconische aanpak wordt tegelijk bekritiseerd door mensenrechtenorganisaties en de Verenigde Naties. Salvadoraanse media maken regelmatig gewag van willekeurige aanhoudingen.
In zijn Centraal-Amerikaanse land van 6,8 miljoen inwoners geniet Bukele in peilingen de goedkeuring van de grote meerderheid van de bevolking. Het land telde in 2021 bijna 1150 moorden oftewel 18 moorden per 100.000 inwoners.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
4 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
8 uur geleden