Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 125.000 Syriërs teruggekeerd naar thuisland

Meer dan 125.000 Syriërs teruggekeerd naar thuisland

GENÈVE (ANP) - Meer dan 125.000 Syriërs zijn naar hun thuisland teruggekeerd sinds de val van dictator Bashar al-Assad, meldt UNHCR. Zij zitten volgens de VN-vluchtelingenorganisatie "na jaren van ballingschap vol hoop", maar worden eenmaal in Syrië geconfronteerd met schrijnende omstandigheden.

Volgens de organisatie wordt de enorme omvang van de verwoestingen in Syrië steeds duidelijker nu internationale hulporganisaties terugkeren naar het land. UNHCR zegt dat veel families nauwelijks onderdak hebben en weinig economische vooruitzichten.

Door de Syrische burgeroorlog die in 2011 uitbrak, sloegen meer dan 12 miljoen Syriërs op de vlucht. Een deel vertrok naar het buitenland, vooral naar buurland Turkije. De val van Assads regime op 8 december heeft ook geleid tot de verplaatsing van honderdduizenden ontheemden binnen Syrië.

De Verenigde Naties verwachten dat in de eerste helft van dit jaar 1,1 miljoen Syriërs terugkeren naar hun thuisland. De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) denkt 73,2 miljoen dollar (bijna 71 miljoen euro) nodig te hebben om deze mensen te helpen. Dat is een aanzienlijke stijging ten opzichte van het vorige verzoek om 30 miljoen dollar in december.

Meer uit Buitenland

Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

28 minuten geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

38 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde claimt controle Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.

44 minuten geleden
Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

5 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

8 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

13 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

15 uur geleden