Meer dan 125.000 Syriërs teruggekeerd naar thuisland
GENÈVE (ANP) - Meer dan 125.000 Syriërs zijn naar hun thuisland teruggekeerd sinds de val van dictator Bashar al-Assad, meldt UNHCR. Zij zitten volgens de VN-vluchtelingenorganisatie "na jaren van ballingschap vol hoop", maar worden eenmaal in Syrië geconfronteerd met schrijnende omstandigheden.
Volgens de organisatie wordt de enorme omvang van de verwoestingen in Syrië steeds duidelijker nu internationale hulporganisaties terugkeren naar het land. UNHCR zegt dat veel families nauwelijks onderdak hebben en weinig economische vooruitzichten.
Door de Syrische burgeroorlog die in 2011 uitbrak, sloegen meer dan 12 miljoen Syriërs op de vlucht. Een deel vertrok naar het buitenland, vooral naar buurland Turkije. De val van Assads regime op 8 december heeft ook geleid tot de verplaatsing van honderdduizenden ontheemden binnen Syrië.
De Verenigde Naties verwachten dat in de eerste helft van dit jaar 1,1 miljoen Syriërs terugkeren naar hun thuisland. De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) denkt 73,2 miljoen dollar (bijna 71 miljoen euro) nodig te hebben om deze mensen te helpen. Dat is een aanzienlijke stijging ten opzichte van het vorige verzoek om 30 miljoen dollar in december.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
47 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
9 uur geleden