Meer dan 125.000 Syriërs teruggekeerd naar thuisland
GENÈVE (ANP) - Meer dan 125.000 Syriërs zijn naar hun thuisland teruggekeerd sinds de val van dictator Bashar al-Assad, meldt UNHCR. Zij zitten volgens de VN-vluchtelingenorganisatie "na jaren van ballingschap vol hoop", maar worden eenmaal in Syrië geconfronteerd met schrijnende omstandigheden.
Volgens de organisatie wordt de enorme omvang van de verwoestingen in Syrië steeds duidelijker nu internationale hulporganisaties terugkeren naar het land. UNHCR zegt dat veel families nauwelijks onderdak hebben en weinig economische vooruitzichten.
Door de Syrische burgeroorlog die in 2011 uitbrak, sloegen meer dan 12 miljoen Syriërs op de vlucht. Een deel vertrok naar het buitenland, vooral naar buurland Turkije. De val van Assads regime op 8 december heeft ook geleid tot de verplaatsing van honderdduizenden ontheemden binnen Syrië.
De Verenigde Naties verwachten dat in de eerste helft van dit jaar 1,1 miljoen Syriërs terugkeren naar hun thuisland. De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) denkt 73,2 miljoen dollar (bijna 71 miljoen euro) nodig te hebben om deze mensen te helpen. Dat is een aanzienlijke stijging ten opzichte van het vorige verzoek om 30 miljoen dollar in december.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
5 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
5 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
7 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
9 uur geleden