Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 120.000 coronadoden in Brazilië

Meer dan 120.000 coronadoden in Brazilië

BRASILIA (ANP) - Het aantal coronadoden in Brazilië is zaterdag de grens van 120.000 gepasseerd. Het afgelopen etmaal stierven 758 Brazilianen aan de gevolgen van het coronavirus. Daarmee komt het totale dodental sinds de uitbraak uit op 120.262. Dat heeft het Braziliaanse ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt.

In de afgelopen 24 uur zijn 41.350 nieuwe besmettingen geregistreerd. Tot nu toe is bij 3.846.153 inwoners de longziekte vastgesteld. Na de Verenigde Staten is Brazilië wereldwijd gezien het hardst getroffen door de coronapandemie. Al lijkt het aantal doden en besmettingen de afgelopen weken te stabiliseren.

De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft het virus gebagatelliseerd en gouverneurs en burgemeesters aangevallen die lockdown-maatregelen hebben opgelegd, met het argument dat de economische schade erger is dan de ziekte zelf.

Bolsonaro ziet de inzet van het malariamiddel hydroxychloroquine als oplossing voor het virus, ondanks studies die aantonen dat het middel niet effectief is tegen Covid-19. Hij zei zaterdag nog dat het medicament in Brazilië "de levens van duizenden slachtoffers heeft gered." De president gebruikte zelf wat hij het "rechtse" medicijn noemde toen hij in juli besmet raakte met het coronavirus.

Meer uit Buitenland

Ophef na vondst cijfers in gras park VS: 'gestoord vandalisme'

WASHINGTON (ANP) - Op een grasveld in de National Mall, een belangrijk park in Washington, is vanuit de lucht een enorme verkleuring gefotografeerd die de cijfers 86 en 47 lijkt uit te beelden. De autoriteiten zien het als een mogelijk dreigement tegen president Donald Trump en hebben een onderzoek ingesteld.

52 minuten geleden
Geen nieuwe rellen gemeld in Belfast na aanhoudende onrust

BELFAST (ANP) - Na dagenlange onrust lijken nieuwe grootschalige rellen in het Noord-Ierse Belfast te zijn uitgebleven. Wel woedde er donderdagavond brand bij een woning, schrijft de lokale krant Belfast Telegraph vrijdag. Volgens bronnen bij de politie lijkt sprake te zijn geweest van brandstichting en er bleef veel politie actief in de omgeving.

1 uur geleden
Eurocommissaris verwerpt kritiek ngo's op inhumaan migratiepact

NICOSIA (ANP) - Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) verwerpt de kritiek van ngo's op het EU-migratiepact dat vrijdag van kracht is geworden. Die ngo's zeggen onder meer dat met het pact een einde komt aan de menselijkheid in Europa en dat fundamentele rechten met de nieuwe, strenge asielregels worden ingeperkt. Het is "juist het tegenovergestelde", zei Brunner vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
NAVO bouwt troepenmacht in Kosovo af

BERGEN (ANP) - De NAVO gaat haar troepenmacht in Kosovo afbouwen. Het is rustiger in het Balkanstaatje en de eigen veiligheidsdiensten zijn beter toegerust voor hun taken, zegt de hoogste commandant van de NAVO.

1 uur geleden
Cyprus: zeker jaar nodig voor optimaal werkend EU-migratiepact

NICOSIA (ANP) - De Cypriotische minister van Migratie, Nicholas Ioannides, verwacht dat de EU "zeker een jaar nodig heeft" voordat het asiel- en migratiepact goed functioneert. Dat zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia, waar het officiële startschot wordt gegeven van het pact waarin strengere en uniforme regels staan voor de screening, beoordeling en verdeling van asielzoekers over de EU. Er is tien jaar over onderhandeld en de lidstaten hadden twee jaar de tijd om alles te implementeren.

2 uur geleden
Trump in beroep om naam Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump gaat in beroep tegen een rechterlijk bevel om zijn naam te verwijderen van het Kennedy Center. Ook vecht de regering het besluit aan waarmee de rechter Trumps plan blokkeerde om het culturele centrum in Washington twee jaar te sluiten voor renovatie.

4 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea krijgt 30 jaar cel in dronezaak

SEOUL (ANP/RTR) - Een rechtbank in Seoul heeft voormalig Zuid-Koreaans president Yoon Suk Yeol veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Volgens persbureau Yonhap achtte de rechtbank bewezen dat Yoon opdracht gaf tot dronevluchten boven de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang om een aanleiding te creëren voor het uitroepen van de staat van beleg eind 2024.

6 uur geleden