Meer dan 10.400 woningen overstroomd in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - In Rusland staan meer dan 10.400 woningen onder water na overstromingen en als gevolg van een damdoorbraak in de rivier de Oeral. De woningen staan volgens het Russische ministerie van Noodsituaties in 39 verschillende regio's.
In de stad Orsk, in de buurt van de grens met Kazachstan, vond vrijdag een damdoorbraak plaats nadat het waterpeil in de Oeral in korte tijd flink steeg. Daar zijn meer dan 6100 mensen geƫvacueerd. De stad telt zo'n 230.000 inwoners. Ook elders vinden evacuaties plaats.
Meerdere rivieren zijn buiten hun oevers getreden door snel smeltend sneeuw. Het Russische ministerie waarschuwt dat de temperatuur blijft stijgen en dat het smelten van sneeuw doorgaat. Er zijn overstromingen in het Oeralgebergte, bij de rivier Wolga en het westen van Siberiƫ.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden