Meer dan 100.000 euro opgehaald voor nabestaanden schietpartij
ROTTERDAM (ANP) - De inzamelingsactie voor de familie van de 39-jarige vrouw en haar 14-jarige dochter die omkwamen door de schietpartij in Rotterdam heeft al meer dan 100.000 euro opgebracht. Zondagochtend om 10.56 uur stond de teller van de actie op 100.067 euro.
Er zijn nu meer dan 5200 donaties binnengekomen via de website GoFundMe.
Zaterdag aan het einde van de middag werd het streefbedrag van 60.000 euro al bereikt. De actie was een dag eerder opgezet door een bekende van de familie. Het geld gaat volgens de inzamelaars rechtstreeks naar de familie, onder meer om de uitvaart van de slachtoffers te bekostigen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft op 18 mei in Amsterdam een 74-jarige man aangehouden op verdenking van ontucht met twee minderjarige meisjes en het bezit van kinderpornografisch materiaal. Het Openbaar Ministerie bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf. Volgens de krant gaat het om Hans V., die eerder veroordeeld werd voor kindermisbruik.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de invoering van de helmplicht voor snorfietsers in 2023 raakten zij minder vaak gewond aan het hoofd. Tussen 2015 en 2018 bestond meer dan de helft van de ruim 1100 verwondingen van snorfietsers uit hoofdletsel; in 2023 en 2024 was dat afgenomen tot een derde. Het ging toen in totaal om 89 verwondingen aan het hoofd, tegen 622 in de periode voor de invoering van de helmplicht. Dat komt naar voren uit een analyse van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zaak over de voorbereiding van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia wordt op 17 augustus inhoudelijk behandeld. Dat werd maandagochtend duidelijk tijdens een korte zitting in de rechtbank in Den Haag, waarbij de verdachte, de 33-jarige Anne Romke van der H., en zijn advocaat niet aanwezig waren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat een universitaire lerarenopleiding volgt stijgt, blijkt uit cijfers van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL). Voor het afgelopen collegejaar waren er 13,5 procent meer inschrijvingen dan het jaar ervoor. Het is volgens UNL het tweede jaar op rij dat er een "stevige toename" is, de jaren ervoor nam de instroom juist af.
5 uur geledenSAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
20 uur geleden