Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 100.000 demonstranten bij anticorruptieprotest Belgrado

Meer dan 100.000 demonstranten bij anticorruptieprotest Belgrado

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - Bij de anticorruptiedemonstratie in de Servische hoofdstad Belgrado zijn volgens de Servische regering zaterdag zeker 107.000 mensen aanwezig. Het zou daarmee gaan om de grootste demonstratie in de geschiedenis van het land.

Het protest is de laatste in een maandenlange reeks demonstraties. Die volgden op het instorten van een dak van een treinstation in de stad Novi Sad in november. Daarbij vielen vijftien doden. Het station was net gerenoveerd. Volgens de demonstranten was de ramp het gevolg van slecht toezicht door de overheid en corruptie.

Volgens de Servische minister van Binnenlandse Zaken Ivica Dacic zijn tot nu toe geen grote ongeregeldheden gemeld bij de demonstratie. Wel zou een groep zich in de loop van de avond hebben verzameld bij het parlementsgebouw en daar met flessen en stenen hebben gegooid. Een van de leidende studentengroepen riep demonstranten op het gebied rond het gebouw te verlaten.

In de aanloop naar het protest werden dertien mensen aangehouden, onder wie drie mannen die tractoren van aanhangers van president Aleksandar Vucic aanvielen. De minister herhaalde zaterdag een oproep van de regering om de rust te bewaren.

Meer uit Buitenland

Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

3 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

9 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

10 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

13 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

14 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

14 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

22 uur geleden